Pixel Stand için Google Asistan Kullanıcı Arayüzü

Google yakında Pixel 3 ve Pixel 3 XL olarak adlandırılması beklenen piksel serisinde yeni akıllı telefonlar tanıtacak. Pixel 3 XL’nin ayrıntıları internetin her köşesinden sızarken, daha küçük kardeş Pixel 3’de yakın zamanda çevrimiçi olarak tespit edildi.

Şu anda cihazının özellikleri ve tasarımı hakkında bilinmeyen çok az şey var. Bununla birlikte, birkaç sızıntı uyarınca, beklenen temel özelliklerden biri kablosuz şarjdır. Google, bu yıl iki telefonun yanında kablosuz şarj standı olacağı söylentileri, piksel standı olarak adlandırılması bekleniyor.

Bu arada, yeni bir rapor ile, kullanıcılar Pixel 3 veya 3 XL’Yİ piksel standına yerleştirdiğinde açılabilen Google Assistant’ta özel kullanıcı arayüzünü sızdırmayı başardı ve tüm kurulumu Google Assistant tabanlı akıllı ekranlara benzer hale getirdi.

Pixel Stand için Google Asistan Kullanıcı Arayüzü

Daha önceki bir rapora göre, Google‘ın Pixel Stand adlı yeni ürünü Google Assistant entegrasyonu gibi önemli özelliklerle birlikte gelecektir. Piksel Standındaki Asistanın, sorgulara cevap verebileceği, telefonunuzun kilitli olmasına rağmen Kişisel bilgilerinizi ve günlük programınızı verebileceğini bildiriyor. Şimdi, XDA geliştiricileri aracılığıyla uygulama geliştiricisi Keiron Quinn tarafından keşfedilen kullanıcı arayüzünün en son görüntülerine göre, Sanal asistan oldukça fazla sayıda görevi gerçekleştirebilecek.

[sp-related style=”dark” id=”19976″]

Google uygulamasına özel bir komut göndererek ve belirli bir sistemi etkinleştirerek piksel standı kullanıcı arayüzünü paylaşmayı başardı. Arayüz, telefonlardaki asistan ile yeni asistan Akıllı ekranlar arasında bir aracı olacak. Google uygulamasına göre, “Asistanınız önerilerde bulunmak, sorulara cevap vermek ve telefonunuz kilitlendiğinde bile, piksel Standınızda sizin için görevleri yapmak için kişisel bilgilerinizi kullanabilir.” açıklaması yapıldı.

Pixel Stand için Google Asistan Kullanıcı Arayüzü

Google Asistan UI geliştirme aşamasında gibi görünüyor ve minimalist beyaz arka plan Google’ın diğer son uygulamalarını hatırlatıyor. Sıcaklık görünümü üstte bulunuyor, ardından hemen hava özellikleride yerini alıyor.

Bunları takiben, ‘bir telefon görüşmesi yap’ ve ‘bir zamanlayıcı ayarla’ gibi eylemleri vardır. Simgelerin çoğu jenerik olsa da,’ müzik Çal ‘ seçeneği Spotify’nin simgesine sahiptir. XDA Geliştiricileri, yeni kullanıcı arayüzünün Google uygulamasının en son beta sürümünü kullanarak etkinleştirildiğini ve şirketin resmi lansmandan önce daha fazla yeni özellik ekleyebileceğini belirtti.

Göz atın:   Oppo Super VOOC Şarj Cihazı: Bir Telefonu 25 Dakikada %100 Yapacak!
Abone Ol 

Rıfkı Erduran

teknodiot.com'da bana admin bey derler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu