PES 2019 İçin Kötü Haber Geldi

PES 2019 İçin Kötü Haber Geldi

Dünyanın en popüler futbol oyunları arasında ikinci olan Pro Evolution Soccer  namı diğer PES gelecek sezon yeni oyunu olacak olan PESS 2019 bekleyenleri hayal kırıklığı yarattı.

Yıllarca FİFA mı, PES mi? Sorusuna net bir cevap bulunamayan iki ezeli rakiplerden biri olan PES kötü zamanlar geçiriyor. PES, son yıllarda liderliği FIFA serisine kaptırmıştı. FİFA son zamanlarda aradaki farkı fazlasıyla açmış durumda.

[ilgiliicerik icerik_id=”15562″]

PES’in FİFA’ya karşı en büyük kozu yani Konami‘nin en güçlü olduğu taraf ise şüphesiz UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi lisanslarıydı. Konami‘yi bu konuda da zorlu bir dönem bekliyor.

PES İçin UEFA Bitti!

PES 2019 İçin Kötü Haber Geldi

Konami şirketi lisans yüzünden sıkıntılar çekmekte. PES’in yapımcı firması Konami, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi lisanslarını da kaybettiği açıklandı. Bu durum ilerleyen dönemlerde çıkacak olan PES oyunlarını fazlasıyla etkileyecek yönde. Konami ile her iki lisans konusunda da iyi bir ortaklık kurduklarını belirten UEFA kanadı, son 10 yıldır yapılan bu ortak çalışma için Konami‘ye teşekkür ederek ulusal futbol takımları konusunda çalışmalarının devam edeceğini de belirtmiş.

Konami iş geliştirme müdürü Jonas Lygaard, UEFA Şampiyonlar Ligi lisansının dünyanın her yerinden futbol severe ulaşmalarını sağladığını belirttikten sonra “Ancak bu yıl odağımızı diğer alanlara kaydırıyoruz.” diyerek UEFA ile çalışmanın farklı yollarını arayacaklarını da sözlerine ekledi. Bu durumda hemen gözler FİFA’ya yani EA Sports’a çevrilmiş durumda. FIFA 19’da Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi lisanslarını görmemiz çok yüksek durumda. Konami bakalım önümüzdeki sene nasıl bir yol izleyecek.

Göz atın:   PES 2019 Duyuruldu! Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu