PepsiCo, Üretimine Başlanmayan 100 Adet Tesla Semi Siparişi Verdi!

Tesla Semi’ye gönül veren çok. PepsiCo şirketi daha üretimine tam 2 yıl varken 100 adet Tesla Semi elektrikli kamyon siparişi verdi.

Gıda ve içecek şirketi PepsiCo, ülkemizde de popüler kola markası Pepsi’nin şirketi. Tesla’nın kısa süre önce tanıttığı ve 2019 yılında üretime girecek olan ve elektrikli bir kamyon olan Tesla Semi muhtemelen taşımacılık sektörünü ele geçirecek.

Özellikle fiyatı sebebiyle dikkat çeken Tesla Semi 150 bin dolardan,200 bin dolara kadar çıkabilen fiyatları ile standart kamyonlardan biraz daha pahalı. Fakat Tesla‘nın açıklamasına göre Tesla Semi,her bir milyon kilometrede 250 bin dolar tasarruf edecek. Tesla,taşımacılık sektöründe elektrikli araç üretecek tek firma değil tabi ki de.

PepsiCo, Üretimine Başlanmayan 100 Adet Tesla Semi Siparişi Verdi!

https://teknodiot.com/bitcoin-icin-vergi-duzenlemesi-geliyor-7528.html

Mercedes‘te fosil yakıt kullanmayan yük aracı oluşturmayı planlıyor. Fakat Tesla elektriksiz araçlar konusunda bilinen en büyük marka olduğu için rakipsiz görünüyor. Hem de Tesla‘nın Tesla Semi ürününü rakipsiz olarak tanıtması,şirkete büyük bir avantaj sağlıyor. Verilen ön siparişler de bu başarıyı çok net gösteriyor. Umarız rekabet artar,ve teknolojik araçlar artık standart hale gelir.

Göz atın:   3.4 Milyar Dolarlık BTC'ye Sahip Michael Saylor, Elon Musk'ı Tebrik Etti
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu