TeknoDiot.com
   
     

Paslanmaz Çelik İkitelli Bayi

Paslanmaz Çelik İkitelli Bayi Sektörel Haberler Sponsorlu

Çeliğin dünya üzerindeki en sağlam madde olduğu yüzyıllardır biliniyor. İlk bulunduğu tarihten bu yana silah yapımından su kanallarına kadar on binlerce alanda çelik alaşımlar kullanılmıştır. Ancak silah yapımında yanlışlıkla çeliğe karıştırılan krom, çeliğin yapısının daha çok kuvvetlendirdiğini gözlemlenmiştir. Bu gözlem doğrultusunda geliştirilen çelik borular, profiller ve sac yapımlarında kullanılır. Bu sayede endüstriden sanayiye kadar on binlerce alanda kolaylık sağlanmış olur. Daha önce petrol çıkarım ve kimyasal taşıma konusunda problem yaşayan firmalar şimdi paslanmaz çelik borular ile bu lojistik işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda teknolojik ev aletleri, beyaz eşyalar ve asansör gibi hayat kolaylaştırıcı yapılar yine bu ürünler sayesinde hayatımıza girdi. paslanmama özellikleri sayesinde çok uzun yıllar da kolay ve sağlıklı kullanım sağlıyorlar. Karaca paslanmaz çelik firması uzun yıllardır paslanmaz çelik sektöründe hizmet veriyor. Onu özel yapan ise her sektörün ihtiyacına yönelik çelik ürün geliştirebiliyor olması. İşte en sık kullanılan paslanmaz çelik ürünlerinden bazıları.

Paslanmaz Boru Dikişli ve Dikişsiz (Kaynak)

Paslanmaz borular dikişli ya da dikişsiz olarak üretilen ve farklı boy – ebatlara sahip alaşımlardır. Bu boruların en büyük avantajı sıvı ve nem temasına olağanüstü dayanıklılık göstermesidir. Çünkü içeriğindeki nikel ve krom sayesinde korozyona karşı kuvvetlendirilmişlerdir. Yapım aşamasında ısı kullanılan bu borular soğuduktan sonra çelik metalinin güçlü etkisi sayesinde ısıya maksimum direnç gösterirler. Hatta sıcak su kazanlarındaki sıvı akışı bu borular sayesinde gerçekleşebilir. Bunun yanı sıra çok büyük ebat ve boylara üretilebiliyor olması uzun su kanallarında ve köprü inşalarında kullanılmalarına olanak tanır. Kaynak yapılarak bu boruların boyutları kilometrelerce uzatılabilmektedir. Aynı zamanda gıda sektöründe hijyen isteyen süt ve süt ürünlerinin taşınmasında da bu borulardan sık yararlanılır.

Paslanmaz Profiller

Asansör boşluklarında, merdivenlerde, tezgahlarda, koltuk ve döşemelerde, bar sandalyelerinde, taburelerde ve buna benzer estetik görünüme sahip her yerde gördüğümüz metaller aslında paslanmaz profil ürünleridir. Paslanmaz profillerin paslanmaz borulardan en önemli farkları estetik yapılarıdır. Çünkü bu profiller parlak ve pürüzsüz yüzeyleri sayesinde herhangi farklı bir işlemden geçmeden kullanıma hazır olarak üretilirler. Dikişli olmaları onların farklı ebat ve şekillerde üretilmesini de sağlar. Özellikle kare ve dikdörtgen profiller inşaat sektöründe multi kullanım kolaylığı sağlar. Bunun yanı sıra boy tutucu özellikleri sıvı teması olsa dahi pas kusmama özelliği verir. Yalnız içeriğindeki krom miktarı paslanmaz borulara göre çok daha azdır. Bu nedenle korozyona karşı dirençleri de paslanmaz borulara göre daha düşüktür. Ancak zaten bu ürünler sıvı ya da neme maruz kalmayacak, dekorasyon ve mimari alanda daha sık kullanılırlar. Özellikle fuarlarda geçici çadırların kurulumunda bu ürünlerden çokça yararlanılır.

301 – 304 Kalite Paslanmaz Sac Çeşitleri

Paslanmaz borulardan sonra belki de en sık kullanılan ürünler paslanmaz saclardır. Çünkü paslanmaz sac ürünleri molibden, magnezyum, krom, karbon ve daha pek çok elementin bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Üstelik bu elementlerin farklı miktarlarda kullanılması bambaşka sac türlerini ortaya çıkarır. Örneğin gıda sektöründe kullanılan sac türleri ile endüstri sektöründe kullanılan sac türlerinin içeriği birbirinden farklılık gösterir. Encak her alanda kullanıma uygun olan ve korozyona karşı ultra dayanıklılık gösteren sac türünün ostenitik saçlar olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında feritik, dubleks ve satineli sac türleri de yine kullanım ağı en geniş olan sac türlerindendir. Karaca paslanmaz çelik firması hangi sektör hangi çelik alaşımı istiyor ise üretebilir. Çünkü profesyonel bir ekip ve üstün kalite teknoloji ile bu sektöre uzun yıllardır hizmet vermekte.