Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi!

Uzun zamandır Türkiye gündeminde yer alan Çiftlik Bank olayında gelişmeler devam ediyor. Çiftlik Bank olayı büyümeye devam ediyor. Şimdi de Jandarma Özel Harekat (JÖH) Çiftlik Bank tesislerine girdi.

Geçtiğimiz gün Çiftlik Bank şirketinin İstanbul Ümraniye ofisinin boşaltılması ile bir terslik olduğu kesinleşmişti. Ofisinin boşaltılması ve Facebook sayfalarının kapatılması olayı üzerine şimdi de Jandarma Özel Harekat, Çiftlik Bank’ın tesislerine girdi. Çiftlik Bank, şuana kadar 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL topladı. Miktar oldukça fazla. Dün itibari ile binlerce kişiye ödemesini yapamamıştı. Bunun üzerine ödemeleri yapılmayan kişiler, firmanın Bursa’daki tesisine hayvanları almak için akın etti.

[ilgiliicerik icerik_id=”12911″] [ilgiliicerik icerik_id=”13255″]

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi!

Jandarma Özel Harekat (JÖH) tesisin yağmalanmasını önlemek adına şirketin etrafında geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Cevabı henüz belli olmayan soru ise ödemeler nasıl yapılacak? Çiftlik Bank madurlarının zararlarının nasıl karşılacağı bilinmiyor. Maalesef ki şirketin sahibi ve çalışanlarına da ulaşmak mümkün değil. Çiftlik Bank kurucusu, Uruguay’a kaçtığı söylenmekte.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti. Çiftlik Bank kurucusu olan Mehmet Aydın, akrabalarını dahi dolandırdığı da ortaya çıktı.

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi!

Göz atın:   Steam'de Cadılar Bayramı İndirimi Başladı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu