«
Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi! Teknoloji Haberleri

Uzun zamandır Türkiye gündeminde yer alan Çiftlik Bank olayında gelişmeler devam ediyor. Çiftlik Bank olayı büyümeye devam ediyor. Şimdi de Jandarma Özel Harekat (JÖH) Çiftlik Bank tesislerine girdi.

Geçtiğimiz gün Çiftlik Bank şirketinin İstanbul Ümraniye ofisinin boşaltılması ile bir terslik olduğu kesinleşmişti. Ofisinin boşaltılması ve Facebook sayfalarının kapatılması olayı üzerine şimdi de Jandarma Özel Harekat, Çiftlik Bank’ın tesislerine girdi. Çiftlik Bank, şuana kadar 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL topladı. Miktar oldukça fazla. Dün itibari ile binlerce kişiye ödemesini yapamamıştı. Bunun üzerine ödemeleri yapılmayan kişiler, firmanın Bursa’daki tesisine hayvanları almak için akın etti.

[ilgiliicerik icerik_id=”12911″]

[ilgiliicerik icerik_id=”13255″]

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi! Teknoloji Haberleri

Jandarma Özel Harekat (JÖH) tesisin yağmalanmasını önlemek adına şirketin etrafında geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Cevabı henüz belli olmayan soru ise ödemeler nasıl yapılacak? Çiftlik Bank madurlarının zararlarının nasıl karşılacağı bilinmiyor. Maalesef ki şirketin sahibi ve çalışanlarına da ulaşmak mümkün değil. Çiftlik Bank kurucusu, Uruguay’a kaçtığı söylenmekte.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti. Çiftlik Bank kurucusu olan Mehmet Aydın, akrabalarını dahi dolandırdığı da ortaya çıktı.

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi! Teknoloji Haberleri


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *