TeknoDiot
     
     
     

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi!

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi!

Uzun zamandır Türkiye gündeminde yer alan Çiftlik Bank olayında gelişmeler devam ediyor. Çiftlik Bank olayı büyümeye devam ediyor. Şimdi de Jandarma Özel Harekat (JÖH) Çiftlik Bank tesislerine girdi.

Geçtiğimiz gün Çiftlik Bank şirketinin İstanbul Ümraniye ofisinin boşaltılması ile bir terslik olduğu kesinleşmişti. Ofisinin boşaltılması ve Facebook sayfalarının kapatılması olayı üzerine şimdi de Jandarma Özel Harekat, Çiftlik Bank’ın tesislerine girdi. Çiftlik Bank, şuana kadar 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL topladı. Miktar oldukça fazla. Dün itibari ile binlerce kişiye ödemesini yapamamıştı. Bunun üzerine ödemeleri yapılmayan kişiler, firmanın Bursa’daki tesisine hayvanları almak için akın etti.

[ilgiliicerik icerik_id=”12911″]

[ilgiliicerik icerik_id=”13255″]

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi!

Jandarma Özel Harekat (JÖH) tesisin yağmalanmasını önlemek adına şirketin etrafında geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Cevabı henüz belli olmayan soru ise ödemeler nasıl yapılacak? Çiftlik Bank madurlarının zararlarının nasıl karşılacağı bilinmiyor. Maalesef ki şirketin sahibi ve çalışanlarına da ulaşmak mümkün değil. Çiftlik Bank kurucusu, Uruguay’a kaçtığı söylenmekte.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti. Çiftlik Bank kurucusu olan Mehmet Aydın, akrabalarını dahi dolandırdığı da ortaya çıktı.

Özel Harekat Çiftlik Bank Tesislerine Girdi!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Tesla’dan Bir Süpriz Daha

Uğur Aydemir

Job numbers show tremendous growth in state’s travel industry

Buğra Noyan

En Yeni AMD İşlemciler ADATA ve XPG Ürünleriyle Daha Güçlü

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.