Oyuncuları Üzecek Haber: Türkiye’de Steam’e Zam Geldi

Oyuncuları üzecek bir diğer haber ise bugün geldi. Ülkemizde oyuncu kitlesinin en fazla yer aldığı alan Steam’e %18 KDV zamı geldi. Türkiye’de Steam’deki oyunların tamamından %18 KDV alınacak.

Steam oyunlarına çok yakında zam yapılması bekleniyor. Türkiye‘de yurt dışı kaynaklı servis ve hizmetler için vergi mükellefiyeti geçtiğimiz aylarda alınan bir karar ile getirilmişti. Etkinlerini ilk olarak App Store’da gösteren %18 KDV oranı bugün oyuncuların gözdesi Steam‘i de vurdu. Ülkemizdeki oyuncular bundan çokça etkileneceklerdir.

[ilgiliicerik icerik_id=”11926″]

Oyuncular Steam’de oyun satın almak istedikleri zaman”Uygulanabilir yerlerde fiyatlara KDV dahildir” ifadesi yer alıyor. Bu da resmi olarak Steam’den %18’lik KDV‘nin alındığı anlamına geliyor.  Hesaplanan Tutarın ibaresinin yanında bir uyarı yer almaya başladı. Örnek verecek olursak,  200 TL‘ye satılan bir oyun zam ile 250 TL‘ye satılabilir. Ülkemizdeki bazı yurtdışı servisli firmalarda bu zamlardan bekleneni alacaklar. Ülkemizde kullanımı popüler olan Spotify, Netflix, Google Play Store ve diğer yurt dışı kaynaklı servislerin de yakın zamanda bu zamdan etkilenmesi bekleniyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”11927″]

Oyuncuları Üzecek Haber: Türkiye'de Steam'e Zam Geldi

 

Göz atın:   Black Desert Türkiye ve MENA Oyuncularını Maceraya Çağırıyor!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu