Oyun Dünyası En Çok Pokemon’u Konuştu

#E32019 coşkusu ile Twitter’da en çok Pokemon konuşuldu.

Final Fantasy VII Remake hakkında en çok tweet atılan en yeni oyun olurken Pokemon, Fortnite ve Splatoon en çok ilgi çeken ve hakkında en çok konuşulan oyun oldu. Ayrıca bu sene oyun fanatikleri;

Geçtiğimiz hafta, dünyanın her tarafından katılımcıları olan oyun topluluğu, Los Angeles’ta senede bir kez gerçekleşen E3 fuarından çıkan duyuruları, son açıklamaları ve olayları konuşup heyecanlarını paylaşmak için Twitter’da buluştu. Hangi oyunun açıklanacağı veya hangi sürpriz konuğun geleceği fark etmeksizin herkes Twitter’da paylaşımlar yaptı.

Etkinlik süresince en çok tweet işte bu ülkelerden geldi:

 1. 1-Amerika Birleşik Devletleri
 2. 2-Japonya
 3. 3-İngiltere
 4. 4-İspanya
 5. 5-Fransa

E3 boyunca hakkında en çok tweet atılan yayıncılar aşağıdaki gibiydi:

 1. 1-Nintendo (NintendoAmerica)
 2. 2-Xbox Studios (Xbox)
 3. 3-Sony Interactive Entertainment (Playstation)
 4. 4-Square Enix (SquareEnix)
 5. 5-Bethesda (Bethesda)

Hakkında en çok tweet atılan yeni çıkacak oyunlar şöyleydi:

 1. 1-Final Fantasy VII Remake (finalfantasyvii)
 2. 2-CyberPunk2077 (cyberpunkgame)
 3. 3-Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 (ZeldaOfficialJP)
 4. 4-Animal Crossing: New Horizons (NintendoAmerica)
 5. 5-Marvel’s Avengers (PlayAvengers)

E3 boyunca hakkında en çok tweet atılan oyunlarsa şöyle sıralandı:

 1. 1-Pokemon (Pokemon)
 2. 2-Fortnite (FortniteGame)
 3. 3-Splatoon (SplatoonJP)
 4. 4-Super Smash Bros. Ultimate (SmashBrosJP)
 5. 5-Apex Legends (PlayApex)

Oyun fanatikleri aynı zamanda Nintendo’nun basın konferansında onları en mutlu eden açıklamaları Twitter hesaplarında paylaştı.

Oyun Dünyası En Çok Pokemon'u Konuştu

Keanu Reeves CyberPunk 2077 için #XboxE3’e geliyor

[sp-related style=”dark” id=”49315″]

Final Fantasy VII Remake ve Marvel’ın Avengers Oyunları Square Enix’in basın konferansında duyuruldu.

Twitter’da en çok konuşulan konular olmalarının yanında Bethesda, EA, Nintendo, SquareEnix, Ubisoft ve Xbox hesaplarının her biri kendi basın konferansları sırasında dünya çapındaki trendler arasında birincilik koltuğuna oturdu. Etkinliğin kendisi de E3 ve E32019 etiketleriyle trend konular arasında yerini aldı.

Göz atın:   Discord Oyun Mağazası Açıldı!

Bu sene oyun fanatikleri, Twitter E3 etkinlik sayfası nın açılmasıyla oyun dünyasındaki en önemli duyurulara, röportajlara ve son haberlere ulaşma şansı buldu. Fanatikler, E3 hakkındaki tüm sohbetleri izleyebilecekleri sayfada aynı zamanda favori oyunlarının canlı yayınlarını E3, GameSpot, IGN, PCGamer ‘ın paylaşımlarıyla takip etti. GeoffKeighley’nin ev sahipliğinde E3, Elon Musk ve Jack Black gibi misafirleri ağırlaması planlanan E3 Stadyumunu ilk kez Twitter’da canlı olarak paylaştı.

PCGamer ise yıllık PC Oyun Gösterisi’ ni, daha önce yayınlanmayan fragmanları ve oyun geliştiricilerin verdiği röportajlarıyla ilk kez Twitter’da paylaştı.

Gamespot oyun geliştiricilerle yeni çıkan oyunlar, filmler, demolar, analizler ve gösteriler hakkında sohbetlerin edildiği videoları hafta boyunca her gün canlı olarak paylaştı.

IGN Los Angeles şehir merkezinden E3 fuar alanındaki tüm olayları, uzman kişi ve platformların dakikalık analizlerini, IGN bünyesindeki ön ve son gösterileri içeren 30 saatten uzun süreli yayın yaptı.

Hafta boyunca TwitterGaming ekibi ortaklarından gelen heyecan verici içerikleri paylaşmak ve oyun topluluğuyla eş zamanlı olarak etkileşimde bulunmak için sahadaydı. Fuar boyunca TwitterGaming, E3’ teki benzersiz ve trend konuların anlık görüntülerinin paylaşıldığı yer olarak öne çıktı.

TwitterGaming bu sene ilk kez fanatiklere TweetUp ve Şanslı Vuruş sürprizi yaptı.

TwitterGaming de Twitter oyun topluluğunun en aktif üyelerine bağlanmak için sahadaydı ve oyuncuları sınırlı sayıdaki özel PS4 sürpriziyle karşıladı.

Sene boyunca oyun ve e-spor için heyecan verici birçok şeyin paylaşılacağı TwitterGaming’i yakından takip etmeyi unutmayın!

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu