Android İçin Opera'dan Yeni Tarayıcı | TeknoDiot.com
arama

Android İçin Opera’dan Yeni Tarayıcı

Opera, rakipleri karşısında yeni hamleler yapmaya başladı. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından bir tanesi olan Opera'nın Android kullanıcıları için yeni bir tarayıcı geliştirdi: Opera Touch!
opera-touch
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buğra Noyan Buğra Noyan

Opera, rakipleri karşısında yeni hamleler yapmaya başladı. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından bir tanesi olan Opera’nın Android kullanıcıları için yeni bir tarayıcı geliştirdi: Opera Touch!

Opera Touch, sunduğu kullanım kolaylığı ile Chrome‘a çok ciddi bir rakip olacak gibi görünüyor. Opera’nın yeni tarayıcısı, akıllı telefonlarda Opera’nın masaüstü sürümü ile birlikte çalışmak için tasarlandı. Gerçekten tasarım anlamından bir tık ilerde diyebiliriz. Telefonun kamerasını kullanarak PC‘de yer alan Opera uygulamasındaki QR koda tarattığınızda, masaüstü sürümü ile birlikte kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu özelliği en sevilen tarafı diyebiliriz aslında. Diğer önemli özelliği ise ayarlar kısmında yer alan kripto para madenciliği engeli.

opera-touch

Operaa Touch’ı açtığınız zaman direk olarak arama motoru kısmı gelmekte. Direkt olarak arama yapmak için tasarlanan uygulamada QR kod tarayıcısı da yer alıyor. Sesli arama yapma ve FAB adı verilen hızlı eylem düğmesi ile dikkat çeken tarayıcı şimdilik Android’de yer alıyor. FAB özelliği sayesinde; uygulamanın orta bölümünde yer alan sekme tuşuna basılı tutup, sekmeler arasında saniyeler içerisinde geçiş yapabiliyorsunuz. Hız konusunda rakiplerine göre gözle görünür bir artı performans sunan tarayıcı, önümüzdeki günlerde iOS platformuna da gelecek. Son olarak Opera Touch’ı buradan indirebilirsiniz.

opera-touch

Sosyal Medya’da TeknoDiot