TeknoDiot.com
   
     

Opera Max, Google Play’e Veda Etti!

Opera Max, Google Play'e Veda Etti! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri

Opera’nın android hayranları için üzücü bir haber ile karşınızdayız. Opera Max Google Play üzerinden kaldırıldı.

Android kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılan Opera Max uygulaması şirketin başka amaçlara yönelmesi sebebi ile Google Play üzerinden kaldırıldı. Veri kullanımı ve uygulama hızı olarak çok sevilen bu uygulama 2014 yılından beri Google Play üzerinden hizmet vermekte idi. Bu ani karardan sonra şirket tarafından yapılan açıklama ise şöyle oldu. Diğer servislere yönelmek istediklerini belirten şirket şunları da ekleyerek açıklamayı bitirdi.

Opera artık Opera Max’i durdurmaya karar verdi. Ürün, tarayıcı ürünlerimizden önemli ölçüde farklı bir önermeye sahipti ve Opera için doğal olarak farklı bir odağı temsil ediyordu. Bu nedenle ana tarayıcımıza ve yaklaşan diğer hizmetlere odaklanmaya karar vererek Opera Max’i kaldırdık” denildi.

Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

Android cihazlarında Opera’yı kullanan kullanıcılar bir süre daha kullanmaya devam edebilecekler ama bundan sonra yeni bir güncelleme daha alamayacaklar. Bir zaman sonra ise sunucular kapatılacağından uygulamadan eski verimi alamayacaklar ve yavaştan uygulamayı android cihazlarından kaldırmak zorunda kalacaklar.