Opera Max, Google Play’e Veda Etti!

Opera’nın android hayranları için üzücü bir haber ile karşınızdayız. Opera Max Google Play üzerinden kaldırıldı.

Android kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılan Opera Max uygulaması şirketin başka amaçlara yönelmesi sebebi ile Google Play üzerinden kaldırıldı. Veri kullanımı ve uygulama hızı olarak çok sevilen bu uygulama 2014 yılından beri Google Play üzerinden hizmet vermekte idi. Bu ani karardan sonra şirket tarafından yapılan açıklama ise şöyle oldu. Diğer servislere yönelmek istediklerini belirten şirket şunları da ekleyerek açıklamayı bitirdi.

Opera artık Opera Max’i durdurmaya karar verdi. Ürün, tarayıcı ürünlerimizden önemli ölçüde farklı bir önermeye sahipti ve Opera için doğal olarak farklı bir odağı temsil ediyordu. Bu nedenle ana tarayıcımıza ve yaklaşan diğer hizmetlere odaklanmaya karar vererek Opera Max’i kaldırdık” denildi.

Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

Android cihazlarında Opera’yı kullanan kullanıcılar bir süre daha kullanmaya devam edebilecekler ama bundan sonra yeni bir güncelleme daha alamayacaklar. Bir zaman sonra ise sunucular kapatılacağından uygulamadan eski verimi alamayacaklar ve yavaştan uygulamayı android cihazlarından kaldırmak zorunda kalacaklar.

Göz atın:   Opera Mobil Tarayıcısına VPN Dahil Edildi
Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu