Online Alışveriş İçin Kartların Tarihi Uzatıldı! - TeknoDiot.com

Online Alışveriş İçin Kartların Tarihi Uzatıldı!

Abone Ol 

Online alışverişlerde dolandırıcılığın önüne geçmek için BDDK  tarafından kredikart ve banka kartı sahiplerinin kartları 17 Ağustos 2017 tarihinde kapatılacaktı.

17 Ağustos tarihinde kapatılacaktı ancak BDDK 31 Aralık 2017 tarihine kadar online alışverişlerinizde kartlarınızı kullanabileceksiniz. Ama 31 Aralık’tan sonra online alışverişlere kapatılacak. 31 Aralığa kadar bankanız ile iletişime geçerek online alışverişlere kartınızı açtırabilirsiniz. Bankanız sizden onay isteyecektir.

Yeni Tarih 31 Aralık 2017

BDDK, 17 Ağustos’a kadar sağlanması gerektiğini belirterek “e-ticarette herhangi bir yavaşlamaya sebebiyet vermemek için hem bankalarımızın görüşlerini hem de gelen taleplerini aldık ve kurul olarak bu süreyi 31 Aralık 2017’ye kadar uzattık” açıklamasında bulundu. Eğer kartınız için bankanıza başvurmadığınız taktirde online alışverişi gerçekleştiremeyeceksiniz. 4.5 aylık bir süre var ve kart sahipleri gereken onayları vermesi için geniş bir zaman dilimi denebilir.

Göz atın:   Bitcoin Çıldırdı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu