«
Okul Kantinlerinde "Elektronik Para" Dönemi Başladı! Ödeme Sistemi Haberleri

Bugün 2018-2019 öğretim yılı başlamış bulunuyor. Öğrencilerin okul harçlıklarını kötü alışkanlıklarına harcamaması için kantinlerde “elektronik para” uygulaması başladı.

Elektronik para uygulaması, tüm kantinlerde yürürlüğe girecek. Konu hakkında detaylara bakacak olursak şöyle;  Yeni dönemde velilerin çocuklarının harcamalarını takip edebileceği elektronik para uygulaması yürürlüğe giriyor. Bu uygulama kapsamda dahil olan okul kantinlerine ödemeler nakit parayla değil kart ile yapılacak.

Elektronik para uygulaması sayesinde veliler, çocuklarının ne zaman ne kadar ödeme yaptığını internet üzerinden takip edebilecek. Uygulamayı planlayan yönetim, okul harçlıklarını kantin dışında kötü alışkanlıklara harcamasının önüne geçilecek demekte. Ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu gelişimi eğitim ve öğretim merkezlerinde de görmek çok güzel diyebiliriz.

Okul Kantinlerinde "Elektronik Para" Dönemi Başladı! Ödeme Sistemi Haberleri

Türkiye Genelinde “Elektronik Para” Dönemi

Elektronik para için Türk girişimcilerinin çıkarttığı Papara Card sistemi ve kartı kullanılacak. Papara aslında PayPayl, ininal gibi nakit kart platformu diyebiliriz.

Papara Card sayesinde Veliler çocuklarının kartlarına harcama limiti koyabilecek ve kartın sadece kantinlerde değil diğer harcama noktalarında da geçmesine izin verebilecek. Şuanda pilot olarak belli okullarda başlayan bu uygulama, pilot okul olarak İstanbul’da 500 okul seçildi. Elektronik para uygulaması önümüzdeki aylarda İstanbul genelindeki tüm kantinlerde, ardından Türkiye genelinde yürürlüğe girecek.

Federasyon Başkanı Vahap Osmanoğlu, pilot uygulama sonrasında önce İstanbul’da ardından Türkiye genelindeki tüm kantinlerde bu uygulamanın hayata geçeceğini söyledi. Kantinci de nakit para almak istemiyor çünkü nakit para aldığımız zaman satışımız geç oluyor. Zamanımız çok az 60 dakika. Hemen ders zili çalıyor bunu önlemek için de Papara Card bize avantaj sağlıyor” diye konuştu.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *