Oculus ve Tidal, VR'da Konser Duyurdu - TeknoDiot.com

Oculus ve Tidal, VR’da Konser Duyurdu

Abone Ol 

Oculus ve Tidal , sanal gerçeklik (VR) modunda bir dizi altı konsere ev sahipliği yapacak.

takipçi satın al
takipçi satın al

Electropop yıldızı Charli XCX, 6 Ekim’de ilk konserini verecek. Oculus Quest ve Oculus Go’daki Mekanlar uygulaması aracılığıyla herkes sanal gerçeklikte konser izleyebilecek. Tidal’da 2 boyutlu konser izlemek de mümkün. Her konser en az 45 dakika sürecek. Diğer sanatçıların listesi daha sonra yayınlanacaktır.

Şirketler, Livestreams ve Fortnite konserlerinin normal bir konsere gitmekle neredeyse aynı aidiyet duygusu verdiğini açıkladı. Bunun “yeni bir gerçeklik” olduğuna inanıyorlar, bu yüzden bir pandemi sırasında müzikten keyif almanın tek yolu bu.

Pandemi Sürecinde Konserler Artabilir

Oculus ve Tidal, VR'da Konser Duyurdu

Pandemi sırasında konserler kısmen çevrimiçine taşındı. Örneğin, rapçi Travis Scott’un Fortnite çevrimiçi oyunundaki ilk sanal görünümü sırasında, hizmet eşzamanlı oyuncu sayısı rekorunu kırdı. Konseri dinleyen 12,3 milyon kişi.

Aynı zamanda, Scott’ın çevrimiçi konseri sadece 10 dakika sürdü. Travis Scott’un konseri, YouTube ve Twitch yayın hizmetleri aracılığıyla da izlendi. Bu sitelerde performans 3 milyon kişi tarafından izlendi.

Konserlere ek olarak, sanal alanda mitingler de düzenlendi, Hong Kong’da başladılar. Geçtiğimiz yıl, yetkililerin Şubat ayında şehirden Çin ana karasına iade edilmesine izin verecek bir yasa tasarısı yayınlamaları nedeniyle şehirde büyük protestolar yapıldı.

Göz atın:   Uygun Fiyatlı Yeni Nokia 3.4 Geliyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!