NVIDIA'nın Geforce GTX 2K Serisi Geliyor!

NVIDIA’nın Geforce GTX 2K Serisi Geliyor!

Abone Ol 

NVIDIA cephesinden yeni ekran kartları için kollar sıvanmış durumda. Yeni ekran kartı hakkındaki detaylar açığa çıktı. NVIDIA’nın Geforce GTX 2XXX serisi yolda.

NVIDIA, Geforce GTX 1070, 1070 Ti ve 1080, en performans isteyen oyunları dahi rahatça kaldırabilen ekran kartları. Ancak Amerikalı donanım üreticisi olan NVIDIA şu anda bile bekleneni rahatça sunan ekran kartlarını “Ti” gibi sıfatlarla süslemeye devam edecek ya da Geforce GTX 2K serisini satışa sunacak. NVIDIA‘ya yakın bazı kaynaklara göre, Pascal mimarisi üzerine inşa edilecek yeni bir kart çok yakında tanıtılacak. Bu kart, GTX 1080‘in halefi olacak ve GTX 1180 veya GTX 2080 ismiyle satışa sunulacak.

[ilgiliicerik icerik_id=”12181″]

Yeni nesil bir ekran kartı olacak olan Geforce GTX 2K serisi GDDR6 bellek mimarisine sahip olurken, 12 nanometre yapısında üretilecek. Yeni ekran kartının bu ayın içinde tanıtılacak. Yani 23 Mart-29 Mart arasında tanıtılması bekleniyor. Unutmadan söyleyelim, NVIDIA, 2017 yılının sonunda dünyanın en hızlı grafik istemcisi Titan V’yi tanıtmıştı. NVIDIA’nın yeni ekran kartları GTX 2070 ve 2080 isimlerinde olacak gibi.

Göz atın:   NVIDIA Türkiye, Hem PC Toplayacak Hem Oyun Oynayacak

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu