Nvidia Stüdyo Bilgisayarları Satışa Sunuyor!

Yaratıcı kullanıcılar için tasarlanan NVIDIA RTX Studio dizüstü bilgisayarlar tüm büyük üreticiler tarafından satışa sunuluyor.

Dell, HP, Lenovo ve BOXX markalarının 10 yeni tasarımıyla RTX Studio dizüstü bilgisayar modellerinin sayısı 27’ye yükseliyor

NVIDIA 10 yeni NVIDIA RTX Studio profesyonel sınıf dizüstü bilgisayarın daha başlıca iş ortakları tarafından piyasaya sürüldüğünü ve dünya genelinde yaklaşık 40 milyon yaratıcı kullanıcıya gerçek zamanlı ışın izleme, gelişmiş AI (Yapay Zekâ) ve ultra yüksek çözünürlüklü video düzenleme imkânı sağladığını duyurdu.

Dell, HP, Lenovo ve BOXX‘ın en yeni tasarımları, şu anda mevcut olan 17 RTX Studio modelinin sayısını 27‘ye çıkardı. Bu dizüstü bilgisayarlar, “RTX On” fonksiyonunu destekleyen, onlarca milyon yaratıcı kullanıcının iş süreçlerinde Işın İzleme ve AI kullanmasını sağlayan 40’tan fazla yaratıcı ve tasarım uygulamasına güç veriyor. NVIDIA RTX özellikleri, bu hafta SIGGRAPH fuarında, Adobe, Autodesk ve Blackmagic Design da dahil olmak üzere, çeşitli bağımsız yazılım üreticilerinin yazılımlarıyla deneyimlenebiliyor.

NVIDIA SIGGRAPH fuarı süresince ayrıca, OTOY Octane Render, Blender, Autodesk Arnold, Maxon Cinema 4D, Substance Painter by Adobe ve Magix VEGAS Pro gibi popüler yaratıcı uygulamalar için optimizasyon sağlayan yeni bir NVIDIA Studio sürücüsünün de indirilebileceğini duyurdu. En yeni Studio sürücüsü, tüm GPU’lar için sıkça talep edilen bir özellik olan Adobe Photoshop ve Premiere gibi OpenGL uygulamalarına 30-bit renk desteği getiriyor. Bu özellik sayesinde yaratıcı kullanıcılar HDR fotoğrafları ve videoları ile tam doğrulukta ve 24-bit renk sınırlaması olmadan çalışabiliyor.

NVIDIA GeForce Yazılımı ve Teknolojisi Genel Müdürü Jason Paul, “RTX Studio özellikli profesyonel dizüstü bilgisayarları, yaratıcı uygulamalar dünyasının merkezine hızla yerleşiyor. Gerçek zamanlı ışın izleme, gelişmiş AI ve video düzenlemeyi, yaratıcı kullanıcıların kolayca erişebileceği ultra yüksek çözünürlükte bir araya getirerek, bir zamanlar tüm stüdyoyu gerektiren özellikleri mobil bir formda sunuyor.” diye konuştu. GeForce RTX 2060 ekran kartına sahip tüketici dizüstü bilgisayarlarından, Quadro RTX 5000 grafikli profesyonel laptoplara kadar uzanan yeni özelliklerle donatılmış seri şu modelleri içeriyor.

Göz atın:   NVIDIA, Türkiye Üniversitelerinde Eğitim Verecek

Nvidia Stüdyo Bilgisayarları Satışa Sunuyor!

Hangi Modeller Olacak?

Lenovo Legion™ Y740 Laptop Studio Edition GeForce RTX 2080 ekran kartıyla geliyor, 15 inç ve 17 inç modelleriyle sonbahar sonunda satışa çıkıyor.

Lenovo ThinkPad™ P53 ve P73 laptoplar Quadro RTX 5000 ekran kartına kadar destekliyor ve 15 ila 17 inç sistemlerle geliyor. ThinkPad P53 şu anda satın alınabilirken, ThinkPad P73 Ağustos itibariyle satışta olacak.

Dell Precision 7540 ve Dell Precision 7740 dizüstü bilgisayarlar şu an satışta bulunurken Quadro RTX 5000 ekran kartına kadar destek sunuyor.

HP ZBook 15 ve 17 dizüstü bilgisayarlar Quadro RTX ekran kartlarını destekliyor ve 17 inç modeline Quadro RTX 5000’e kadar ekran kartı takılabiliyor.

BOXX GoBOXX SLM laptoplar 15 inç sistem için Quadro RTX 3000 GPU ile, 17 inç sistem için ise Quadro RTX 4000 veya 3000 desteğiyle geliyor.

 

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu