TeknoDiot
     
     
     

NVIDIA GTX 2080 Ekran Kartı Yolda!

NVIDIA GTX 2080 Ekran Kartı Yolda!

Bilgisayar donanım markalarının başında gelen NVIDIA’nın meraklı gözler ise yeni gelecek diğer ekran kartı hangisi olacağı yönünde. Donanımcıları sevindirecek haberlerimiz var. GTX 20 serisi ekran kartları hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

NVIDIA’nın yeni ekran kartları oldukça güçlü olacaktır. Yeni nesil ekran kartlarını ilk olarak tabii ki oyuncular ve mining (Coin madenciliği) yapanlar için özel olarak tasarlayacak. GTX 2080 ekran kartı hakkında da ilk detaylar sızdırıldı.

NVIDIA GTX 2080’ın Detayları

[ilgiliicerik icerik_id=”1107″]

NVIDIA GTX 2080 Ekran Kartı Yolda!

Şuanda piyasada olan GTX 1000 serisi oldukça satılmakta. Piyasaya son olarak GTX 1080Ti ekran kartı en güçlü ekran kartı olarak yer almakta. Oyuncuların yanı sıra coin madenciliği yapacaklar için özellikleri bünyesinde yer edinecek GTX 2080 ekran kartı modeline ait ilk detaylar sızdırıldı. NVIDIA GTX 20 serisinin ilk baba modeli GTX 2080 modeli olması bekleniyor. Ayrıca bu kartlar Pascal mimarisinin güncellenmiş versiyonu olan Ampere GPU mimarisine sahip olabilir. Pascal mimarisinde TSMC tarafından hazırlanan 16 nm işlemciye kıyasla, bu seride Samsung’un 14 nm FinFET mimarisi ile hazırlanan GPU kullanılacak. Ampere GPU’larına ek olarak bu ekran kartlarında GDDR6 belleklerin de kullanılması gündemde. Bu yenilik ile çok yüksek bant genişliği sağlanacak.

Oldukça güçlü bir ekran kartı oyuncuları ve madencileri bekliyor diyebiliriz. GTX 2080 modelinin iki farklı seçeneği olması bekleniyor. Bunlardan ilki oyuncular için, ikincisi ise kripto para mining işlemini yapanlar için olabilir. NVIDIA, bu iki seriyi GA104A ve GA104B olarak tanımlayacak. A koduyla gelecek olan modeller oyunculara özel olacak şekilde hazırlanacak. B serisi ise coin madenciliği için olacak. Yeni ekran kartının Mart ayının son döneminde veya Nisan ayının ilk döneminde resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung Exynos 980 İşlemcisi Tanıtıldı

Buğra Noyan

Sistem Tavsiyeleri – Temmuz 2018

Buğra Noyan

ASUS Oyun Anakartını Tanıttı: ROG Strix B365-G

Buğra Noyan

1 yorum

Avatar
Muhammed Ali Sevinik 13 Şubat 2018 at 19:01

Muazzam

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.