TeknoDiot.com
   
     

Nokia’nın Eski Mühendisi Windows Phone’nın Neden Başarısız Olduğunu Özetliyor

Nokia'nın Eski Mühendisi Windows Phone'nın Neden Başarısız Olduğunu Özetliyor Teknoloji Haberleri Windows Haberleri

Microsoft, mobil işletim sisteminde tüm kozlarını deniyor ancak 20 yıldan beri başarısız oluyor.

En son başarısız sistemi olan Windows Phone (Windows 10 Mobile), son zamanlarda üçüncü en büyük mobil işletim sistemi için en umut verici olan bir yazılımdı. Fakat windows phone kullanıcılarının giderek düşüşe geçmesiyle ilgili sebepleri eski Nokia mühendisi, Windows Phone’un başarısız olmasının dört nedenini özetledi.

  1. Microsoft, Google’ın Android’ini hafife aldı : Zamanında yapmış olduğu en büyük hataların başında gelen bu sebep android’in Google uygulamalarıyla entegreli olarak birleşmesiyle birlikte Windows Phone’ı dahada geriletti. Bu durumun böyle olacağını Microsoft hiç düşünmemişti.
  2. Kötü Windows 8, Windows Phone’u düşürdü: Windows 8’in piyasaya sürülmesinden sonra kullanıcılar tarafından verilen tepki çok kötüydü. Bu, her iki sistemin de bağımsız ekipleri olmasına rağmen, birçok kişinin Windows Phone 8’i Windows 8 ile ilişkilendirmesini sağlamıştır. Bu eşleştirme sonrasında Windows Phone kullanıcıları hızlı düşüşe geçmeye devam etti.
  3. Microsoft’un itibarı iyi değil: Microsoft sözüne uymadı. Bu sayede birçok insan sisteme olan güvenini kaybetti ve Android ya da iOS platformuna geçti.
  4. Android ve iOS kullanıcıları çok memnun: 2014’te iOS ve Android’de zaten çok sayıda memnun müşteri vardı. Microsoft Windows mobil sisteminin belirli sayıda uygulamaya sahip olmasına rağmen, kullanıcıların Windows işletim sistemine geçmeleri için iyi bir sebepleri yoktu.