Nokia 8 Pro Kendini Gösterdi! Özellikleri Belli Olmaya Başladı! | TeknoDiot.com
arama

Nokia 8 Pro Kendini Gösterdi! Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

HMD Global kapsamında üretime devam eden Nokia'dan yeni bir cihaz daha geliyor. Nokia, geçtiğimiz Mart ayının ikinci haftasında MWC 2018 kapsamında birden fazla Nokia akıllı telefon modellerini duyurdu. Nokia 8 Pro kendini gösterdi.
Nokia 8 Pro Kendini Gösterdi! Özellikleri Belli Olmaya Başladı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buğra Noyan Buğra Noyan

HMD Global kapsamında üretime devam eden Nokia’dan yeni bir cihaz daha geliyor. Nokia, geçtiğimiz Mart ayının ikinci haftasında MWC 2018 kapsamında birden fazla Nokia akıllı telefon modellerini duyurdu. Nokia 8 Pro kendini gösterdi.

Nokia, MWC 2018 kapsamında Nokia 1, Nokia 7 Plus, Nokia 6 (2018) ve Nokia 8 Sirocco olmak üzere dört tane yeni Nokia modellerini tanıtmıştı. Nokia 8 Sirocco modeli napdragon 845 yerine geçen dönemin amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 835’ten gücünü alıyordu. Nokia’nın neden erkenden Snapdragon 845 işlemcisini kullanmadığı hemen belli olmaya başladı. Nokia 8 Pro modelinde Qualcomm’un en son tanıttığı işlemci olan Snapdragon 845 işlemcisi kullanılacak.

nokia 8 pro

Nokia 8 Pro, bazı sızıntılara göre 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip olacak. Ekran kısmına gelecek olursak ince çerçeveli olacak. 18:9 formatında 6.1 inçlik FHD+ çözünürlüğünde bir ekranın yer alması bekleniyor. Kamera konusunda henüz hiç bir bilgi yok. Batarya konusunda bazı bilgiler var.

Nokia 8 Pro modeli, 4000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak ve kablosuz şarj teknolojisini destekleyecek. Nokia’nın bu modeli Nokia 8 Pro olarak tanıtılması bekleniyor ancak, Nokia’nın bu modeli Nokia 9 ismine de sahip olabilir. Bu yılın 3. çeyreğinde tanıtılması beklenen Nokia 8 Pro’nun Google’ın en güncel işletim sistemi saf Android P işletim sistemiyle gelecek.

Sosyal Medya’da TeknoDiot