Nokia 7 Plus Göründü

Nokia 7 Plus Göründü

Abone Ol 

HMD Global bünyesine dahil olan Nokia dur durak bilmiyor. Arka arkaya yeni modeller çıkarmaya devam ediyor. Bir süredir dedikodu kazanına dönen Nokia 7 Plus GeekBench testinde görünmesiyle kendisi hakkında fikirler doğmasına neden oldu.

Hakkında ki detaylar bugüne kadar sır gibi saklansa da gelen bilgiler Nokia 7 Plus modelinin dev bir ekrana sahip olacağıydı. Nokia’nın GeekBench kriter testine cihazı tabi tutması sonucu bazı donanım bilgileri de sızmış oldu.

Nokia 7 Plus Göründü

Görseli hakkında herhangi bir bilgi mevcut şimdili yok. Ancak donanımı konusunda GeekBench’de bilgiler kesin olarak sızdı. GeekBench kriter testi cihaz donanımlarını analiz edip hangi kritere uygun olduğuna karar veren bir bench uygulaması. Donanım özellikleri de gösteriyor ki yeni model Nokia 7 Plus orta ve üst segment arasında kalan bir model olacak. Donanım özelliklerini incelediğimiz zaman cihazın kalbinde 4 GB RAM destekli Sekiz çekirdekli Kryo 260 CPU’nun yer aldığı Adreno 512 GPU kullanılacak olan Snapdragon 660 işlemcisinin olduğunu görüyoruz. İşletim sistemi kısmında ise Android 8 Oreo ile geliyor. Testten aldığı puanlara bakarsak; tek çekirdekte 1636, çok çekirdekte ise 5902 puan almış görünüyor. Bu da orta ve üst segment aralarında kalan bir puan.

Nokia 7 Plus Ne zaman Tanıtılacak

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

HMD Global‘in Ürün Yönetimi Başkanı Juho Sarvikas, ocak ayı ortalarında Nokia hakkında uzun süreli sessizden dolayı özür dilemiş ve Barcelona’da düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresi 208 (MWC 201) için “müthiş geçecek” demişti. Nokia’nın kendi içinde de muhteşem cihaz olarak nitelendirdiği Nokia 9 yine MWC 2018’de tanıtılacak. Nokia 7 Plus‘ın kongrede tanıtılıp tanıtılmayacağı konusunda net bir bilgi yok. Bazı kaynaklar Nokia 9’un gölgesi altında kalacağını düşünerek kongre sonrasında tanıtılacağını söylüyor. Farklı kaynaklardan gelen raporlar ise aksi yönde MWC 2018’de en çok cihaz tanıtacak olan marka olacağı yönde bilgiler içeriyor. Zira bir çok Nokia modelinin bu kongrede tanıtılacağı

Göz atın:   Karşınızda Beş Kameralı Nokia 9 Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu