Nintendo Switch İlk Yıl Satışlarında PlayStation 2'yi Geçti - TeknoDiot.com

Nintendo Switch İlk Yıl Satışlarında PlayStation 2’yi Geçti

Abone Ol 

Nintendo Switch Japonya’daki ilk yıl satışlarında PlayStation 2’yi geride bırakmayı başardı. Dualshockers.com’un haberine göre, Mart 2000’den çıkan PlayStation 2 Japonya’da ilk yılında 3,016,622 adet satmış.


Mart 2017’de çıkan Nintendo Switch ise çıkışından 24 Aralık 2017 tarihine kadar olan sürede Japonya’da 3,258,083 adet satmış. Japonya’daki açılış haftalarını kıyasladığımızda PlayStation 2 Nintendo Switch‘ten 350,000 adet civarında fazla satarak başlamış ancak Nintendo Switch ekim, kasım ve aralık ayında büyük bir yükselişe geçmiş.

https://teknodiot.com/pubg-oyuncu-sayisinda-rekor-kirdi-8715.html

Nintendo, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile birlikte, Nintendo Switch’ın dokuz ayda dünya genelinde 10 milyon adet sattığını duyurmuştu. Yeni gerçekleştirilen bir röportajda da Nintendo başkanı Tatsumi Kimishima, 2018 mali yılında 20 milyon adet Nintendo Switch satmak istiyoruz, dedi. Nintendo Switch 3 Mart 2017 tarihinde $299 fiyat ile çıktı.

Kaynak: BSC

Göz atın:   Sony Xperia 1.1 Kamera Ayrıntısı Gözlerden Kaçmadı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu