Nintendo Satışları Hızla Devam Ediyor ! - TeknoDiot.com

Nintendo Satışları Hızla Devam Ediyor !

Abone Ol 

Nintendo, yeni modellerin piyasaya sürülmesinden önce satışlarda hız kazanmaya devam ediyor.

Nintendo, Nisan-Haziran çeyreğinde yıllık %13 artışla 2.13 milyon adet taşındıktan sonra 36.87 milyon Switch konsol sattı. Üç aylık faaliyet kârı yıllık %10.2 düşüşle 27.4 milyar yen (252 milyon $) olurken, gelir %2.4 artışla 172 milyar yen (1.58 milyar $) seviyesine yükseldi.

Nintendo, önümüzdeki birkaç ay boyunca Switch donanım satışları konusunda iyimser olmak için bir nedene sahip. Ağustos ayında daha uzun pil ömrüne sahip ince bir modelin piyasaya sürüldüğünü görürken, Eylül ayında şirket oldukça ucuza elde taşınabilir bir versiyon olan Switch Lite‘ ı piyasaya sürüyor.

199 $ fiyatı olan Switch Lite, Nintendo için önemli bir cihaz olacak, çünkü diğer giriş seviyesi seçeneği aslında öldü. Şirket, önceki çeyreğinde sadece 200.000 adet 3DS sattı ve toplam değeri 75.28 milyon olarak gerçekleşti.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Nintendo’ nun tatil sezonu için büyük oyunları arasında Pokémon Sword ve Shield, Luigi Mansion 3 ve klasik Zelda efsanesi Link’ in Uyanış’ ının bir versiyonu yer alıyor. Şirket, satış hızını geçen yılın ikinci yarısından itibaren karşılayabilirse, Switch 2019′ u, Nintendo’ nun tüm zamanların en sevilen konsollarından biri olan SNES’ ten daha fazla satmasıyla sonlandıracak.

Göz atın:   Nintendo Switch Uyumlu Yeni Ağ Adaptörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu