Nikon'dan Yeni Fotoğraf Makinesi D6 DSLR! - TeknoDiot.com

Nikon’dan Yeni Fotoğraf Makinesi D6 DSLR!

Abone Ol 

Nikon geliştirme aşamasında profesyonel DSLR’ye sahip, D6 resim kalitesi ve otomatik netleme performansında üstün. Yeni bir lensi de açıklandı.

Nikon, Berlin’deki IFA fuarında yeni D6’nın geliştirildiğini açıkladı. Bu, bugüne kadarki en gelişmiş Nikon dijital DSLR kamerası olacağı bekleniyor. Aynı zamanda, AF-S Nikkor 120-300 mm f / 2,8 E FL ED SR VR mercek objektifi açıklandı, bu lens Nikon D6’yı da içeren FX formatındaki kameralarla uyumlu olacak.

D6’nın gelişimi, D serisinin 20. yıldönümünü bir rakamla işaret ediyor. D1’in 1999’da piyasaya sunulmasından itibaren Nikon’un en üst modelleri her zaman en ileri teknolojilerle donatılmıştı. En son model olan D5, CES 2016’da açıklandı. Nikon D6 tanıtımının CES 2020’de gerçekleştirileceğini söyledi. Tüketici elektroniği fuarı 7-10 Ocak tarihleri ​​arasında gerçekleşecektir.

Nikon D5, saniyede 12 görüntü kaydedebilen 20,8 megapiksel tam kare bir sensör ile donatılmıştı. Bu DSLR genellikle güzel görüntü kalitesi ve son derece hassas otomatik odaklama sistemi için övgüyle karşılanıyor. Ayrıca bu profesyonel kamerayla 4K videolar da kaydedebilirsiniz. Nikon’un yıllar içinde edindiği deneyim, D6’yı daha da iyi bir kamera yapmak için kullanılıyor.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Kendinden öncekiler gibi Nikon D6 da en zor koşullarda bile profesyonel fotoğrafçıların gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanacak. Görünüşe göre D4 ve D5 neredeyse aynıydı. Bu nedenle, yeni üst modelin yeni bir tasarım alacağı açıktır. Doğal olarak, yeni bir pil tutuş da geliştirilecektir. Spekülasyon açısından şu an için çok az şey bilinmektedir.

AF-S Nikkor 120-300 mm F/2,3 Mercek

Nikon'dan Yeni Fotoğraf Makinesi D6 DSLR!

Aynı zamanda, Nikon yeni AF-S Nikkor 120-300 mm f / 2,8 E FL ED SR VR lensinin geliştirildiğini de açıkladı. Burada da Nikon kutlayacak yeni bir partisi var çünkü zaten Nikon F’nin 60. yıldönümü. Bu lens ayrıca D serisi tarafından da kullanılır. Yeni lensi spor fotoğrafçılığı gibi alanlarda profesyonel fotoğrafçılara daha da fazla seçenek sunuyor.

Göz atın:   ZTE, MiFavor 10 İşletim Sistemini Tanıttı!

D6’nın lansmanının 2020 Olimpiyat Oyunları’ndan önce gerçekleşmesi bekleniyor. Çünkü bu kamera elbette bu tür spor olaylarını yakalamak için mükemmel olacak. Olimpiyat Oyunları, 24 Temmuz – 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacaktır.

Kaynak/ Source: https://nl.letsgodigital.org/dslr-spiegelreflexcameras/nikon-d6/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu