NASA İçin Üretilen 8K VR Gözlük Tanıtıldı!

VRgineers, NASA gibi devlet kurumları da dahil olmak üzere profesyonel ve kurumsal pazar için VR gözlükler üretiyor.

CES 2020‘de şirket en yeni ve en büyük modelini açıkladı. 8K VR gözlük XTAL olarak adlandırılıyor, ancak bu sefer sınıfının en iyi kristal netliğinde VR görüntüsünü sağlayan güçlü bir 8K çözünürlükle geliyor.

XTAL, işleme yetenekleri, AR karışık gerçeklik modülü ve gelişmiş lensler gibi diğer özelliklere de sahiptir, bu da ona 180 derece etkileyici bir görüş alanı sağlar.

NASA İçin Üretilen 8K VR Gözlük Tanıtıldı!

NASA için özel üretilen VR gözlük: XTAL

CES’te demo olarak kullanımına izin verilen XTAL, görüntülerin iyi derecede netliği olduğu söylendi. VRgineer sözcüsü, NASA astronotları için tasarlanmış bir VR simülasyonunun çok temel bir versiyonununu da CES 2020’de sergilediklerini söyledi.

Gözlükte bulunan göz izleme teknolojisi, sanal dünyaları bakışlarınızla kontrol edebilmenizi sağlıyor. Gözlük ayrıca sesli komutlarla ve vücut hareketleriyle etkileşim kurma özelliklerine de sahip. XTAL; hareket kontrollerini, kulaklığın alt kısmına yerleştirilmiş iki Leap Motion sensörü sayesinde algılıyor.

NASA İçin Üretilen 8K VR Gözlük Tanıtıldı!

NASA için üretilen bu 8K VR gözlük XTAL, satış fiyatı ise 8.000 dolardan başlayacağı açıklandı. XTAL’in eski versiyonları ABD Savunma Bakanlığı, ABD Donanması ve NASA’da kullanılıyor. Fiyatı tüketiciler için çok yüksek olsa da, geleceğin astronotlarını ve askerlerini eğitmek için gayet uygun görünüyor. Son olarak bu tür içeriklerimize teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: CES 2020’de Hyundai, Uçan Araçlarını Tanıttı

Göz atın:   NASA, Aşırı Düşük Yoğunluklu Dış Gezegenleri Keşfetti
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu