150 Milyon Kişinin Verileri Çalındı!

Milyonlarca Kişinin Verileri MyFitnessPal Adlı Uygulama Üzerinden Çalındı!

Abone Ol 

Under Armour markası MyFitnessPal adlı sağlık ve fitness uygulaması olan yazılımın 150 milyon kişinin verilerini çaldığını ortaya çıkardı. Uygulama tarafından alınan gereksiz izinler nedeniyle önemli kişisel bilgiler bilgisayar korsanlarının eline geçti.

Spor ve Fitness uygulaması olan MyFitnessPal uygulaması Android ve iOS işletim sistemlerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Facebook tarafından geçenlerde Cambridge Analytica veri skandalı ile ilgili paylaşımların sonrasında bu tür uygulamalarında veri ihlali yapabileceği sorusunu akıllarda bıraktı.

Daha sonrasında Under Armour tarafından yapılan araştırmalar sonucunda MyFitnessPal uygulamasında olan bir açıktan dolayı kullanıcı verilerinin çalındığını belirtti. Çalınan veriler arasında kullanıcıların e-posta, kullanıcı isimleri ve cihaza kayıtlı şifrelerini ele geçirdikleri belirlendi.

Yapılan açıklamalara göre kullanıcıların kredi kartı gibi bilgilerinin başka bir havuzda toplandığından bu uygulama üzerindeki açıktan dolayı bu bilgilere ulaşamadıklarını açıkladılar ama kullanıcılar için kredi kartı şifrelerini değiştirmelerini söyleyebiliriz.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Kaynak

Göz atın:   Google Play Store’da 13 Zararlı Uygulama Tespit Edildi!

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu