TeknoDiot
     
     
     

Microsoft’dan Yeni Bir Girişim!

Microsoft'dan Yeni Bir Girişim!

Doğal kaynakların tüketilmemesi adına son yıllarda yenilenebilir enerjiye büyük yatırımlar yapılıyor.

Bu yatırımlar hem sistem kurma anlamında hem de teknoloji geliştirme anlamında kullanılıyor. Pek çok teknoloji devi enerji ihtiyacını kömür yerine yenilenebilir enerjiden karşılamaya başladı.

Microsoft da bunlardan birisi. Yenilenebilir enerjiye yatırımlarını arttıran firma son olarak General Electric ile bir iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında Microsoft, GE’nin İrlanda’da faaliyet gösteren Tullahennel adındaki rüzgar çiftliğinde üretilen enerjiyi 15 yıl boyunca satın alacak. Elde edilen enerjinin bir kısmının firmanın İrlanda’da bulunan veri merkezlerine yönlendirileceği ifade ediliyor. Bu iş birliği, Microsoft’un Avrupa’da ilk rüzgar enerjisi hamlesi olacak.

Microsoft'dan Yeni Bir Girişim!

Rüzgar çiftliğinde 37 megawatt enerji üretiliyor. İş birliği sadece enerjinin kullanımı konusunda değil. İki firma rüzgar türbinlerindeki verileri inceleyerek bataryaların enerjiyi nasıl daha iyi depolayabileceği ve dağıtabileceği konusunda projeler geliştirmek istiyor.

Microsoft her fırsatta yenilenebilir enerjiye önem verdiğini dile getiriyor. İrlanda hamlesi ile birlikte Microsoft’un yenilenebilir enerji projelerinden doğrudan tedariği 600 megawatt seviyesine ulaştı.

Kaynak: DH

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


İşte En Çok Satan 2. El Otomobiller

Buğra Noyan

2020 Yılında Çıkacak Olan 5G iPhone, Qualcomm 5nm X55 Modem Yongasını Kullanacak

Buğra Noyan

Gran Turismo Sport Beta’yı Oynayan Sayısı Milyonlara Ulaştı!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.