teknodiot.com
   
     

Microsoft’dan Yazılımcılara Özel Güzel Bir Etkinlik

Microsoft'dan Yazılımcılara Özel Güzel Bir Etkinlik Teknoloji Haberleri

Microsoft’tan açık kaynak etkinliği başlıyor! Microsoft, Türkiye’de Open Source Summit isimli açık kaynak kod etkinliği düzenliyor.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Microsoft, yazılımcıları Open Source Summit 2018’de buluşturuyor. Eğer sizde bu tür etkinliklere katılmak isterseniz detayları okuyun deriz. Gerçekten bu tür etkinlikler ülkemizde daha da fazla gerçekleştirilmesinden yanayız. Peki Open Source Summit 2018 ne zaman başlayacak? 5 Nisan’da UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinlikte açık kaynak dünyasının önde gelen isimleri yer alırken global dağıtıcıların yeni teknolojileri deneyimlenebilecek.,

[ilgiliicerik icerik_id=”13775″]

Open Source Summit’te günümüzün başarılı açık kaynak projeleri, sektörün önde gelen isimleri ve yeni teknolojileri denemek için eşsiz bir fırsat sunuluyor. Ülkemizdeki yazılımcıların da katkıları fazlasıyla var. Tabi etkinlik yavan geçmeyecek, yazılım dünyasından bir çok ünlü isim bu etkinlikte katılımcı olacak. DevOps’un efsane isimlerinden Donovan Brown ve açık kaynak dünyasında yakından tanınan Stephen Walli de konuşmacı olarak katılacak. Maslak UNIQ İstanbul’da 5 Nisan tarihinde düzenlenecek olan Open Source Summit 2018’de aynı zamanda zirvenin Ana Sponsoru Red Hat, Platinum Sponsoru SUSE ve Gold Sponsorlar Switch ve Comparex gibi global dağıtıcıların yeni teknolojilerinin deneyimlenebileceği workshop’lar yer alacak.

Son olarak bu etkinliğe eğer gidemezseniz bile bir gün boyunca açık kaynak dünyasındaki en son gelişmeleri #AçıkKonuşuyoruz hashtag’inden takip edebilirsiniz. Daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.