Microsoft Store Uygulama Yükleme Sorunu ve Çözümü - TeknoDiot

Microsoft Store Uygulama Yüklenmemesi ve Çözümü

Abone Ol 

Microsoft Store uygulama yüklenmemesi sorunu farklı zamanlarda birçok kullanıcının yaşadığı bir sorun olarak ortaya çıkabilmektedir.

Microsoft Store uygulama yükleme sorunu neden kaynaklı ortaya çıkar? Bu konuda özellikle ya hiç mağaza sayfası açılmaması ya da açılan sayfada uygulamalara erişilmemesi gibi yaşanan farklı sorunlardan bir tanesi de uygulamam indirememe yani yükleyememe durumudur.

Bu sorun bazı zamanlarda internet bağlantısı kaynaklı olabileceği gibi bazı zamanlarda ise kişisel bilgisayarlardan kaynaklanabilmektedir.

Sorunun kaynağı bu gibi durumlar olmadığı zamanlarda Microsoft Store uygulama yüklenmemesi durumunun bazı yollarla çözülmesi mümkün olmaktadır. Sorun çözümünde kullanılabilecek farklı yollar olması ise, herhangi bir yol ile başarıya ulaşma şansını artıran bir unsur olarak görülmektedir.

Microsoft Store Uygulama Yükleme Sorunu Çözümleri Nelerdir?

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Yaşanan bu sorunun çözümü için başvurulabilecek farklı yollar bulunmaktadır. Bu yollar ile genel olarak sorun çözülmekte ve sağlıklı bir indirme süreci de başlamaktadır. Microsoft Store uygulama yüklenmemesidurumlarında ise şu yollar denenebilir.

Mevcut kullanılan Windows sürümünün güncel olması önemlidir. Bu yüzden güncel olmayan durumlar bu sorunu oluşturabilir. Güncelleme denetimi yapmak bu sorun için ilk çözüm yoludur. Yine işletim sitemi içinde yapılabilecek bir başka eylem ise saat ve tarih ayarlarının kontrolüdür.

Farklı bir çözüm yolu olarak Windows sorun gidericisi kullanılabilir. Kullanılan farklı türdeki virüs programları bu soruna bazen neden olabilirler, aktif olan virüs programını kapatıp yükleme işlemi baştan alınabilir. Yine denenebilecek farklı bir özüm unsuru ise Microsoft Store ait ön belleğin temizlenmesi ve tekrar uygulamanın çalıştırılmasıdır.

Microsoft Store Uygulama Yüklenmemesi ve Çözümü

Microsoft Store İndirme Sorunu

Çalıştır‘ı açın ve Powershell yazarak Tamam’ı tıklatın. Açılan pencerede $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘\AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest komutunu yazın ve ENTER tuşuna basarak bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Sorununuz giderilmez ise aşağıdaki çözüm yollarını uygulayınız:

Göz atın:   Merak Edilen TENET’ın Son Fragmanı Yayınlandı

Çalıştır’ı açın ve wsreset.exe yazarak Tamam’ı tıklatın. Windows Mağazası’nın sıfırlanmasını bekleyin ve sonucu gözlemleyiniz.

Windows  + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi’ne sağ tıklayarak ”Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, burada yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ”Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Windows  + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda  gelen Komut İstemi’ne sağ tıklayarak ”Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile açınız. Açılan pencereye  aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sorununuz giderilmez ise, yeni bir Windows kullanıcı hesabı oluşturarak durumu test ediniz.

Microsoft Store Uygulama Yüklenmemesi ve Çözümü

Microsoft Store Uygulama Yüklenmemesi ve Çözümü

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu