Microsoft, OpenAI İçin 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı - TeknoDiot.com

Microsoft, OpenAI İçin 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

Abone Ol 

Microsoft, bugün OpenAI’a 1 milyar dolar yatırım yaptığını duyurdu.

takipçi satın al
takipçi satın al

İki şirket, Microsoft’un Azure bulut bilişim altyapısı üzerinde yapay zeka ve diğer teknolojiler üzerinde birlikte çalıştıklarını görecekleri çok yıllı bir ortaklığa girişti. 

OpenAI, ilk olarak 2015 yılında Peter Thiel, Sam Altman, Reid Hoffman ve daha fazlası gibi büyük Silikon Vadisi yatırımcılarından fon sağlayarak 1 milyar dolar ile kar amacı gütmeyen bir kurum olarak kuruldu.

OpenAI ayrıca, bu yıl başlarında dış yatırım getirebilmek için kar amacı gütmeyen bir varlık yarattı. Şirket bu alanda ilerleme kaydetmek için yapay zeka araştırmacılarını kullanıyor. Ayrıca yapay zekanın etkileri ve güvenliğine odaklanmaktadır.

Microsoft, OpenAI İçin 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

Şirket, Microsoft’un bu yatırımının “yapay genel istihbarat” a olanak vereceğini söylüyor. Bu, bir bilgisayarın bir konuya en iyi insanlardan daha iyi değil aynı zamanda daha da iyi bir şekilde hakim olabileceği anlamına gelen alanın kilit bir parçası.

Altman, “Microsoft’un bu vizyonu ne kadar derinden paylaştığı için heyecanlıyız. Microsoft’un bu vizyonu ne kadar derinden paylaştığı konusunda heyecanlıyız” dedi.

Göz atın:   Windows 10 Pro ve Microsoft Office 365 Çekilişi Başladı! (SONUÇLANDI)

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!