TeknoDiot
   
   

Microsoft, OpenAI İçin 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

Microsoft, OpenAI İçin 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

Microsoft, bugün OpenAI’a 1 milyar dolar yatırım yaptığını duyurdu.

İki şirket, Microsoft’un Azure bulut bilişim altyapısı üzerinde yapay zeka ve diğer teknolojiler üzerinde birlikte çalıştıklarını görecekleri çok yıllı bir ortaklığa girişti. 

OpenAI, ilk olarak 2015 yılında Peter Thiel, Sam Altman, Reid Hoffman ve daha fazlası gibi büyük Silikon Vadisi yatırımcılarından fon sağlayarak 1 milyar dolar ile kar amacı gütmeyen bir kurum olarak kuruldu.

OpenAI ayrıca, bu yıl başlarında dış yatırım getirebilmek için kar amacı gütmeyen bir varlık yarattı. Şirket bu alanda ilerleme kaydetmek için yapay zeka araştırmacılarını kullanıyor. Ayrıca yapay zekanın etkileri ve güvenliğine odaklanmaktadır.

Microsoft, OpenAI İçin 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

Şirket, Microsoft’un bu yatırımının “yapay genel istihbarat” a olanak vereceğini söylüyor. Bu, bir bilgisayarın bir konuya en iyi insanlardan daha iyi değil aynı zamanda daha da iyi bir şekilde hakim olabileceği anlamına gelen alanın kilit bir parçası.

Altman, “Microsoft’un bu vizyonu ne kadar derinden paylaştığı için heyecanlıyız. Microsoft’un bu vizyonu ne kadar derinden paylaştığı konusunda heyecanlıyız” dedi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.