Microsoft 70 Çalışanını İşten Çıkardı ve Yerlerine Yapay Zeka Getirdi - TeknoDiot.com

Microsoft 70 Çalışanını İşten Çıkardı ve Yerlerine Yapay Zeka Getirdi

Abone Ol 

Microsoft 70 çalışanını işten çıkardı ve onları AI ile değiştirdi. AI, Algoritma haberleri yazacak, seçecek ve denetleyecektir.

Seattle Times ve The Guardian, Microsoft’un yaklaşık 70 gazeteci ile ilişkisini kestiğini ve yerine yapay zekayı koyduğunu bildirdi. MSN haber kısmında çalıştılar ve hikayeleri seçmek, düzenlemek ve küratörlüğünü yapmaktan sorumlulardı. Microsoft’ta tam zamanlı çalışanlar şirkette kalacaktır.

Microsoft, çalışan sayısını tahmin ettiklerini ve süreçlerinin bir kısmını otomatikleştirmeye çalıştıklarını kaydetti. Aynı zamanda, AI’nin çalışmasının sonucu onlara uymuyorsa, haberleri yazmak ve düzenlemek için “yeniden konuşlandırabilir ” ve yüklenicileri işe alabilirler.  Şirket, işten çıkarmaların “salgınla ilgili olmadığını” vurguladı.

Microsoft 70 Çalışanını İşten Çıkardı ve Yerlerine Yapay Zeka Getirdi

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Media, bunun, Microsoft’un çalışanları halka açması ve onları AI ile değiştirdiği ilk durumlardan biri olduğunu belirtti. Guardian konuştu işten biri AI sehven ihlal korktu “sıkı içerik kuralları, ” Böyle şiddet içeriği kaldırarak değil. Ancak, önlem şirketin on binlerce dolar tasarruf etmesini sağlayacaktır.

Baidu daha önce sadece kısa haberlere dayalı kısa videolar oluşturabilen Vidpress’i tanıttı. AI tabanlı algoritma günde bin video üretebilir – şirketin haber editörleri günde sadece 300-500 video manuel olarak yayınlayabilir. Vidpress, iki buçuk dakikada 720p çözünürlüğe sahip iki dakikalık videolar oluştururken, insanların bunu yapması en az 15 dakika sürüyor.

Göz atın:   Samsung Galaxy S20 Serisi Satış Tarihi Belli

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu