TeknoDiot.com
   
Image default
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Mercedes’ten Dev Yatırım!

Mercedes’ten Dev Yatırım!


Otomobil denince Mercedes markası aklınıza gelir elbet. Mercedes-Benz firması, Almanya`nın Stutgart şehri`nde kuruldu.

Tesla‘nın başlattığı elektrikli otomobil akımına diğer otomobil markaları da dahil olan var daha olacaklar var. Mercedes firması da bu işe girecek şekilde. Diğer otomobil markaları da planları arasına elektrikli modelleri de eklemeye başladı.

Mercedes'ten Dev Yatırım!

Hal böyle olunca Mercedes‘te bu elektrikli otomobil akımına giriş yapacak. Mercedes, EQ adını verdiği elektrikli modelleri için ABD’de yatırım yapacağını duyurdu. 20 yıldır Mercedes marka araçların üretimini yapan fabrika ise hem elektrikli otomobil üretecek hemde bu otomobillerin pillerini üretecek. Yatırımlar 2018 yılında yapılacak ve 2020 yılı ile birlikte ilk modeller üretilmiş olacak. Yatırıma ise tam 1 milyar dolarlık bir bütçe ortaya koyan Mercedes, elektrikli otomobil için iddialı geliyor diyebiliriz. 300kW’lik hızlışarj istasyonları kurmak için çalışmalara başlamıştı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei, Avrupa’da 5G Fabrikası Kuracak

Buğra Noyan

Kripto Para Borsası Rekora Ulaştı!

Buğra Noyan

Akıllı Telefonlar Yapay Zeka ile Güçleniyor

Adil Anıl Öktem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.