MediaMarkt, Teknosa'yı Satın Alıyor! | TeknoDiot.com
arama

MediaMarkt, Teknosa’yı Satın mı Alıyor?

Uzun yıllardır Türkiye’de de faaliyet gösteren Alman teknoloji perakendecisi MediaMarkt, uzun süredir beklenen adımı sonunda attı ve Teknosa’yı satın almak üzere görüşmelere başladı. Teknosa’nın tüm hisselerini satın almak üzere yapılan görüşmelerin, 210 Teknosa mağazasını kapsadığı belirtildi.
     
MediaMarkt, Teknosa'yı Satın mı Alıyor?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buğra Noyan Buğra Noyan

Dünyanın en büyük teknoloji alışveriş mağaza zincirlerinden biri olan MediaMarkt, ülkemizin önde gelen teknoloji mağazası Teknosa’yı satın almak için kolları sıvadı.

Alman teknoloji perakendecisi MediaMarktTeknosa’yı satın almak üzere görüşmelere başladı. Teknosa’nın tüm hisselerini satın almak üzere yapılan görüşmelerin, 210 Teknosa mağazasını kapsadığı belirtildi. Teknosa artık Sabancı şirketinin altından çıkarak MediaMarkt’a geçiş yapacak.

Türkiye’deki pozisyonunu güçlendirmek ve yeni atılımlarla sektörde lider konuma gelmek isteyen MediaMarkt’ın, Sabancı Holding’in sahibi olduğu bir diğer teknolojisi perakendecisi Teknosa’yı satın almak için görüşmelere başladığı dile getirildi. Bloomberg tarafından yapılan haberde MediaMarkt’ın, Teknosa’nın bütün hisselerini satın almak istediği ifade edildi.

MediaMarkt, Teknosa'yı Satın mı Alıyor?

Teknosa’nın (TKNS) hisseleri gün içinde 5,19 TL’den TSİ 16.30’da 5,48 TL’ye çıktı. TSİ 17.00’da ise 5,21 TL’ye geriledi. MediaMarkt hisseleri ise yüzde 6’dan fazla artış gösterdi. Girişim değeri 170 milyon dolar olan Teknosa, 2017’de 933 milyon dolarlık satış yapmıştı. Geçen yıl 3,1 milyar TL ciroya ulaşan Teknosa, bugüne kadar Türkiye’nin 70 ilinde toplam 210 mağaza açmıştı.

MediaMarkt, ilk mağazasını İstanbul Eylül 2017’de açmıştı. Daha sonra Türkiye’de bulunan belli başlı büyük şehirlerde mağazalar açmaya başlamıştı. Dev bir teknoloji mağaza zincirinden bahsettiğim MediaMarkt, 14 adedi İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 45 mağazası ile hizmet veriyor. Bu satın alma işlemi ile ilgili gelen yeni bilgileri sizlerle aktarmaya devam edeceğiz.

Sosyal Medya’da TeknoDiot
TD ÖNERİYOR
Teknolojik Köpek: SpotMini
Teknolojik Köpek: SpotMini