«
Mavi Balina Yine Can Aldı! Oyun Haberleri

Mavi Balina oyunu can almaya devam ediyor. Bir Türk gencini daha Mavi Balina yüzünden maalesef kaybettik.

Mavi Balina, bu sefer Bursa‘da yaşayan Ahmet P.’nin canını aldı. 16 yaşındaki Ahmet, arkadaşlarıyla oynadığı Mavi Balina’nın son görevi olan intiharı yerine getirerek gittiği halı sahanın tellerini kendini asarak can verdi. DHA‘nın haberine göre Mavi Balina yüzünden hayatını kaybeden Ahmet’in arkadaşı Batuhan K. arkadaşının ölümüne tanık olduktan sonra sinir krizi geçirip hastaneye kaldırıldı. İntihar eden Ahmet P. otopsi sonrası cenazesi toprağa verildi.

[ilgiliicerik icerik_id=”11927″]

Bir Türk gencini daha Mavi Balina yüzünden kaybettik

Mavi Balina Yine Can Aldı! Oyun Haberleri

Ahmet’in ağabeyi Mehmet P. konu hakkında “Bizim evimizde bilgisayar yoktu. Ahmet, bazı geceler Batuhanlarda kalıyordu. Gecenin geç vakitlerine kadar Mavi Balina oyunu oynuyorlarmış. Oyunun 40’ıncı bölümünden sonra verilen komutlarla oynayan kişilerden elini kesmesi, koluna balina yapması, kendisini öldürmesi için tavsiyelerde bulunduğunu öğrendik. Mavi Balina oyunu 50’nci bölümünde oynayan kişinin ölümüyle noktalanıyormuş” açıklaması yaptı.

Ahmet’in iyi bir kişiliğe sahip olduğunu belirten amcası Ömer Faruk P. ise “Ahmet, lise eğitimini devam ederken yarım bıraktı. Olay günü daha önceden birlikte okuduğu arkadaşlarının yanına giderek helallik istemiş. Daha sonra öğrendiğimize göre, arkadaşı Batuhanın evinde bilgisayarda Mavi Balina oyununu oynuyorlarmış. Hatta, bilgisayarda oyun izlerken, odanın kapısını kilitlemişler. Batuhan anne ve babasını odaya sokmuyormuş. Daha sonra evden ayrıldılar. Kamera görüntüsünde Ahmet’in, Batuhanla birlikte olay yerine giderken ellerinde sehpa ve ip olduğu görülüyor. Bu bir cinayet. Olayı zaten Cinayet Bürosu ekipleri araştırıyor. Batuhan’ın iyileşip, sağlığına kavuşmasıyla konu netlik kazanacak” dedi.

Kaynak


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *