TeknoDiot
     
     
     

Mavi Balina Yine Can Aldı!

Mavi Balina Yine Can Aldı!

Mavi Balina oyunu can almaya devam ediyor. Bir Türk gencini daha Mavi Balina yüzünden maalesef kaybettik.

Mavi Balina, bu sefer Bursa‘da yaşayan Ahmet P.’nin canını aldı. 16 yaşındaki Ahmet, arkadaşlarıyla oynadığı Mavi Balina’nın son görevi olan intiharı yerine getirerek gittiği halı sahanın tellerini kendini asarak can verdi. DHA‘nın haberine göre Mavi Balina yüzünden hayatını kaybeden Ahmet’in arkadaşı Batuhan K. arkadaşının ölümüne tanık olduktan sonra sinir krizi geçirip hastaneye kaldırıldı. İntihar eden Ahmet P. otopsi sonrası cenazesi toprağa verildi.

[ilgiliicerik icerik_id=”11927″]

Bir Türk gencini daha Mavi Balina yüzünden kaybettik

Mavi Balina Yine Can Aldı!

Ahmet’in ağabeyi Mehmet P. konu hakkında “Bizim evimizde bilgisayar yoktu. Ahmet, bazı geceler Batuhanlarda kalıyordu. Gecenin geç vakitlerine kadar Mavi Balina oyunu oynuyorlarmış. Oyunun 40’ıncı bölümünden sonra verilen komutlarla oynayan kişilerden elini kesmesi, koluna balina yapması, kendisini öldürmesi için tavsiyelerde bulunduğunu öğrendik. Mavi Balina oyunu 50’nci bölümünde oynayan kişinin ölümüyle noktalanıyormuş” açıklaması yaptı.

Ahmet’in iyi bir kişiliğe sahip olduğunu belirten amcası Ömer Faruk P. ise “Ahmet, lise eğitimini devam ederken yarım bıraktı. Olay günü daha önceden birlikte okuduğu arkadaşlarının yanına giderek helallik istemiş. Daha sonra öğrendiğimize göre, arkadaşı Batuhanın evinde bilgisayarda Mavi Balina oyununu oynuyorlarmış. Hatta, bilgisayarda oyun izlerken, odanın kapısını kilitlemişler. Batuhan anne ve babasını odaya sokmuyormuş. Daha sonra evden ayrıldılar. Kamera görüntüsünde Ahmet’in, Batuhanla birlikte olay yerine giderken ellerinde sehpa ve ip olduğu görülüyor. Bu bir cinayet. Olayı zaten Cinayet Bürosu ekipleri araştırıyor. Batuhan’ın iyileşip, sağlığına kavuşmasıyla konu netlik kazanacak” dedi.

Kaynak

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Marvel’s Spider-Man’den Üzücü Haber!

Sefa Taşkıran

Ücretsiz Steam Random Key #2

Buğra Noyan

World of Warcraft’ın Yeni Macerası Battle for Azeroth: Rise of Azshara Sizlerle

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.