Mac Book Pro’dan Bir Devrin Sonu!

Apple’ın 16-inç MacBook Pro’su, Butterfly klavyelerinin devrini sona erdirecek.

Apple, yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen 16 inçlik yeni bir MacBook Pro’yu satışa sürmesi için bekletiyor ve Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan yeni bir raporda, geçmişe yönelik tüm MacBook’larda bulunan Butterfly klavyelerinden uzaklaşan ilk model olabileceğini öne sürmekte.

MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde kullanılan Butterfly klavyeleri ilk ortaya çıktıklarından beri sorunlara katlandı. Butterfly tuş değiştirme mekanizması Apple’ın ekstra ince klavyeler üretmesine izin verirken, altlarına girme, tuş takma, tuşlara basma ve tekrarlama konularında fazla sıkıntı yaşadılar. 
Mac Book Pro'dan Bir Devrin Sonu!
Bunların hiçbiri birisinin klavyede olmasını istemediği, özellikle de yüksek bir özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayara bağlı olan deneyimlerdir. Apple, gelişmiş Butterfly klavyeleri olan tüm modelleri kapsayan bir klavye servis programı ile sorunları çeşitli şekillerde ele aldı. Ancak, en yeni MacBook sürümleri ile bile Apple, Butterfly klavyelerini kullanmaya devam ediyor.

Daha İyi Bir Karar Olabilir!

Önceden, Kuo ortak bir makas değiştirme mekanizması kullanacak olan yeni klavyelerin 2020 MacBook’larda geleceğini önermişti ve Kuo hala biraz arkasında duruyor olsa da, beklenen MacBook Pro zaman çizelgesini biraz hızlandırmakta. Raporu 2020’de yayımlanan MacBook’ların Butterfly klavyeyi makas düğmelerini kullanarak yeni tasarımın lehine bırakacağını ileri sürüyor.

Gerçekten zaman çizelgesine göre değişen tek şey, söylentili 16 inç MacBook Pro’nun diğer modellere göre daha erken çıkacağı ve görünüşe göre Ekim 2019’da, yeni klavyesiyle. Bu, önceki raporu gören ancak daha büyük MacBook Pro için umutlarını dile getiren kullanıcılar için bir artı. MacBook Pro için yeni, daha büyük form faktörünün daha pahalı donanımları paketlemesine izin vereceğinden ve bu ekranın da daha ucuz gelmeyeceğinden şüphe yok. Bu nedenle, çok yıllı bir sorun geçmişine sahip olmayan güvenilir bir klavye almak, bu yıldan sonra müşteriler için iyi bir sonuç olabilir.

 

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu