Lifecell Mix'le Geleceğin İnternet Paketlerini Şimdiden Kullanın - TeknoDiot.com

Lifecell Mix’le Geleceğin İnternet Paketlerini Şimdiden Kullanın

Abone Ol 

Artan data tüketimiyle birlikte tüm dünyada değişen kullanıcı alışkanlıklarına bağlı olarak yeni dijital markası Lifecell’i lanse eden Turkcell, şimdi de Lifecell Mix paketleriyle  dünyada ilk kez kişiye özel data paketleri dönemini başlattı.

Bu sayede kullanıcılar kendi data ihtiyaçlarına uygun olarak üç ayrı Lifecell Mix paketinden birini seçerek, istediği kadar internet kullanabilecek. Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell, her şeyi internetten yaptıran dijital markası Lifecell ile müşterilerini dünyada bir ilk olan Mix tarife paketleriyle buluşturuyor. Yeni Lifecell Mix paketleriyle tüketiciler artan data ihtiyaçlarına uygun olarak kendi tarifelerini kendileri belirliyor.

Mix, Süper Mix ve Mega Mix isimleriyle sunulan kişiye özel tarifeler sayesinde kullanıcılar, paketlerinin içerisinde belirlenen konuşma, ses ve data içeriğinin yanında kullanmak istedikleri uygulamalara kendileri karar verebiliyor ve bu uygulamalara özel interneti kullanabiliyor.

“Müşterilerimizin artan data ihtiyacını Lifecell Mix paketleri karşılayacak”

Dünyada bir ilk olan Lifecell Mix paketleriyle ile ilgili açıklama yapan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün: “Dünya genelinde 4 milyara yaklaşan mobil internet ve 3 milyara yaklaşan sosyal medya kullanıcısı var. Her geçen gün tüketicilerin internette geçirdiği süre artmaya devam ediyor. Ülkemizde de günlük ortalama internette geçirilen süre 7 saat iken bu sürenin 3 saat 24 dakikasını mobil internette geçiriyoruz, internetteki web trafiğinin %62’si mobil cihazlar tarafından oluşturuluyor ve internet video izleme konusunda %95’lik bir oranla Türkiye dünyada en fazla çevrimiçi video izleyen iki ülkeden biri. Tüm dünyada bilgi, eğlence ve iş mobilde akıyor.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Bunun yanı sıra ülkemizde ve dünyada mobil uygulama kullanımlarındaki artış göze çarpıyor. Sadece 2017 yılında 197 milyar mobil uygulamanın indirildiğini görüyoruz. 2021’de ise bu rakamın 352 milyara çıkması bekleniyor. Tüm bu tabloyu ve müşterilerimizin paketlerini kendilerinin yapma isteğini göz önüne alarak Lifecell Mix paketlerini hayata geçirdik. Kullanıcılarımız değişen ihtiyaçlarını bu paketlerle rahatça karşılayabilecek” dedi.

[sp-related style=”dark” id=”28397″]

Lifecell Mix'le Geleceğin İnternet Paketlerini Şimdiden Kullanın

2021’de veri tüketimi 49 exabyte’a ulaşacak 

Tüketicilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak ortaya çıkan Lifecell Mix paketleri, son dönem evrilen kullanıcı tercihlerinin en güzel örneği oldu. Son dönemde tüketicilerin data ihtiyaçlarının artmasındaki en önemli faktörler,  online teknolojilerin yaygınlaşması, tüm iletişim ihtiyacının internet üzerinden yapılması oldu. Bu konudaki en büyük artış ise video içeriğe sahip dijital servislerle birlikte yaşandı. Önümüzdeki yıllarda data ihtiyacının daha da artması bekleniyor. Örneğin 2016’da mobil trafiğin yüzde 56’lık bölümünü oluşturan video içeriklerin 2023 yılına gelindiğinde mobil trafiğin %73’ünü oluşturacağı hesaplanıyor. Turkcell’in geliştirme süreçlerinde de aktif rol oynadığı 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte tüketilen data miktarının daha da katlanması ön görülüyor.

Göz atın:   Türkiye’de En Çok Abonesi Olan 10 YouTuber

Bunun yanı sıra 2018 yılı ikinci çeyrek itibariyle Turkcell kullanıcılarının ortalama veri tüketimi 7 GB olarak gerçekleşirken, yıl sonuna kadar global ölçekte toplam mobil veri tüketiminin 17 exabyte’a ulaşması bekleniyor. 2021 yılına gelindiğinde ise ortalama veri tüketiminin 25 GB, toplam mobil veri kullanımının ise 3 kat artarak, 49 exabyte olması bekleniyor. Büyüklüğü ortaya koymak gerekirse, 1 exabyte yaklaşık olarak 4K formatında kaydedilmiş 11 milyon adet filme denk geliyor. Dünyadaki bütün dillerin toplam kelimelerinin ise 5 exabyte olduğu hesaplanıyor.

Dilediğin uygulamayı seç, 5GB senin olsun!

İşte bu öngörülerden yola çıkarak oluşturulan Türkiye’nin dijital markası Lifecell altında tüketicilere üç ayrı alternatif sunuluyor; Mix, Süper Mix ve Mega Mix. Bu üç farklı tarifede kullanıcılar, paketlerinin içerisinde belirlenen konuşma, ses ve data içeriğinin yanında kullanmak istedikleri uygulamalara da kendileri karar verebiliyor.

Turkcell’in dijital markası Lifecell müşterilerinin gelecekte ihtiyaç duyacağı veri paketlerini bugünden kullanıma sunmak için en çok kullanılan 30’a yakın uygulamadan oluşan bir havuz da oluşturdu. Uygulama havuzunda; Akbank Direkt, Alkislarlayasiyorum.com, Apple Music, BluTv, CEPTETEB, Döviz.com, Facebook, Fenomen+, Garanti Cep, Instagram, İşCep, İzlesene.com, Migros Sanal Market, PowerFm, Pratik Borsa, Sahibinden, Sinemalar.com, Spotify, Twitter, Whatsapp, Yandex, Yapı Kredi, Youtube yer alıyor.

Müşteriler bu havuzdan en çok sevdikleri ve kullandıkları uygulamaları seçerek, kendi paketlerini kendileri yaratabiliyor. Seçilen her bir uygulama için 5GB internete sahip olan Lifecell müşterileri paketlerindeki internetlerini harcamadan uygulamalarını kendi özel internetiyle istediği şekilde kullanabiliyor. Ek olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen uygulamalarından BiP, fizy, Lifebox, TV+,  Dergilik, ve Yaani için de kullanabilecekleri ayrı internet kotaları bulunuyor.

Müşteriler, Lifecell Mix, Lifecell Süper Mix ve Lifecell Mega Mix  paketlerinden birini tercih ederek, kullanmak istedikleri uygulamaları Turkcell Hesabım üzerinden ya da lifecell.com.tr’den kolayca seçebiliyor. Ayrıca seçtikleri uygulamaları her ay tarife yenilenme dönemlerinde kolayca değiştirebiliyor. Yeni tarifelerden faturalı, faturasız tüm bireysel Turkcell müşterileri de faydalanabiliyor.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu