TeknoDiot
     
     
     

LG’nin Telefon Satışları Düştü!

LG'nin Telefon Satışları Düştü!

LG’nin akıllı telefonu satışları bu yıl % 21 düştü.

Önceden iyi bir satış pazarına sahip olan LG, gerçekten oldukça iyi bir çeyrek geçirdi (cihaz satışlarının gücü üzerine). LG Ev Aletleri ve Hava Çözümü bölümü 2. Çeyrek için 5.23 milyar dolar kazandı.

Güney Kore firması için akıllı telefon satışları yıllık bazda % 21,3 azaldı. Çinli üreticilerin agresif kesilmesinin yanı sıra akıllı telefon pazarında da genel olarak yavaşlıyor. Huawei, dış faktörlerin bir araya gelmesine rağmen satışlarda büyük bir artışla bu yarışı şu anlık önde götürüyor.

LG'nin Telefon Satışları Düştü!

LG Nereye Taşınıyor?

Akıllı telefon birimi, önceki çeyreğe göre satışlarda% 6.8’lik bir artışa rağmen, işletme 268.4 milyon dolarlık zararı gördü. LG, yeni modellerde pazarlamanın daha da artmasına neden oluyor ve Nisan ayında Seoul’den Vietnam’a taşınıyor.

Buna rağmen şirket, üçüncü çeyrekte akıllı telefon satışları konusunda hala yükseliş olduğunu söylüyor. Bir kazanç bülteninde, “Rekabetçi kitlesel akıllı telefonların tanıtılması ve 5G ürünlerine yönelik artan talebin üçüncü çeyrekte performansın artmasına katkıda bulunması bekleniyor” diye yazıyor.

LG elbette, V50 ThinQ ile 5G el cihazı piyasaya süren ilk şirketler arasında yer alıyor. Yeni nesil kablosuz teknolojisinin durgun küresel akıllı telefon satışlarını artırması bekleniyor, ancak bunun çoğu taşıyıcıların piyasaya sürülme hızına bağlı. Mücadele kategorisi için kendi başına 5G’nin hızlı veya daha uzun vadeli bir çözüm olması pek mümkün görünmüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


ASUS, CES 2020’de Ultra Hızlı Oyuncu Monitörlerini Tanıttı!

Yusuf Karcılar

WhatsApp İçin Görülmemiş Karar

Buğra Noyan

Bütçe Dostu Vivo U1 Tanıtıldı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.