Apple ile LG Anlaştı

Apple’ın yeni üreteceği iPhone modelleri için LG firması ile anlaştı. Apple, yeni nesil iPhone’lar için artık LG ile işbirliği yapacak. Apple’ın, OLED ekran tedariği konusunda Samsung ile işbirliği yağtığı bir gerçek.

Apple’ın OLED ekran üretimi için anlaştığı ikinci şirket ise bir başka Güney Koreli teknoloji şirketi olan LG olduğu ortaya çıktı. Ancak kafalar şura da karışık. LG’nin keni cihazlarında da kendi ekranını kullanıyor ancak bu ürettiği cihazlarda ekran olarak her zaman kronik sorun beraberinde geliyor. LG G3, LG G4, LG G5 gibi üst segment modellerin ekranlarında genellikle kronik sorun ortaya çıkmakta.

[ilgiliicerik icerik_id=”20582″]

Apple ile LG Anlaştı

Önceden sadece Samsung firması ile çalışmayacak. Kısacası artık Apple, Samsung’a bağlı yaşamayacak. Güney Kore merkezli web site Newspim’e göre Apple, LG ile yalnızca OLED ekran üretimi için değil, LCD ekran üretimi için de anlaşmış durumda. Apple’ın bu yıl tanıtacağı üç iPhone modelinden birinin 6.1 inç LCD ekrana sahip olacağı ve bu iPhone modeli tüm Apple severler için uygun olacak. Bu anlaşma henüz resmi olarak açıklanmadığının altını çizelim. Bu durum Samsung tarafını nasıl etkileyecek bilmiyoruz ancak artık tek damar üzerinden işlev yürütemeyeceği kesin gibi.

Göz atın:   Huawei Yöneticisi: Samsung Galaxy Fold'un Tasarımı Kötü

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu