TeknoDiot.com
   
     

LG V20 ve Q6 İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geldi

LG V20 ve Q6 İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geldi Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri

LG şirketi Android 8.0 Oreo güncellemesi için adımları atmaya başladı. LG’nin bir zamanlar amiral gemisi olan LG V20 modeli ile Q6 orta segmentli modellerine Android 8.0 Oreo güncellemesi geldi.

Ürün yazılımı yükseltmeleri ile başlayan Android 8.0 Oreo şimdi LG V20 ve Q6 modellerinde. Android Oreo güncellemesi ile birlikte Q6 modeli DTS: X 7.1 kanal 3D surround ses desteği alıyor. Ayrıca güncelleme ile birlikte Q6 el fenerini açacak yeni bir özelliğe sahip oluyor. Güncelleme ile birlikte böylece çaldığınız müziğe göre fener yani flaş açılıp kapanıyor. Özet geçecek olursak müziğin ritmine ışıkta uyuyor diyebiliriz.

[sp-related style=”dark” id=”28034″]

LG V20 ve Q6 İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geldi Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri

Kamera noktasında da LG geliştirmeler yapmakta. AI zor / loş ışıklı ortamlar için mümkün olan en iyi kamera ayarlarını belirlemeye çalışan bir özellik. Son olarak LG G7’ye yakında AR Stickers’a sahip olacak böylece kullanıcılar AR Sticker özelliği ile arkadaşlarıyla çevrimiçi paylaşılabilecek fotoğraf ve videolara animasyonlu 3D karakterler veya metin ekleyebilecekler.

LG V20’ye ve Q6 modeline gelen bu güncellemeler ilk olarak Kore’de ve daha sonra önümüzdeki aylarda uluslararası pazarlara doğru yapılacaktır.