TeknoDiot
     
     
     

Lenovo Yükselişe Geçti

Lenovo Yükselişe Geçti

Teknoloji Devi Lenovo ‘Akıllı Dönüşüm’ kapsamında uyguladığı ‘üç dalga stratejisi’ ile 2018 yılı ikinci çeyreğinde de başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyor. 

2018 yılı 2. çeyrek sonuçlarına göre Lenovo, tüm iş birimlerinde çift haneli büyüme ve kârlılık artışı gerçekleştirdi. HONG KONG, 17 Ağustos 2018 – Teknoloji Devi Lenovo, 30 Haziran 2018’de sona eren ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

Lenovo, 11,91 milyar ABD Doları gelir ile önceki yılın aynı dönemine göre %19 artış ile çift haneli bir büyüme gerçekleştirdi. Lenovo, böylece arka arkaya iki mali çeyrek sonuçlarına göre 2017 yılının aynı dönemine kıyasla çift haneli bir gelir artışı elde etmiş oldu.

Türkiye’de de liderliğini sürdürüyor

Lenovo, 2018 yılının ikinci çeyreğinde IDC rakamlarına göre Türkiye’de %24.6’lık pazar payı ile toplam PC pazarındaki liderliğini sürdürüyor. Lenovo, aynı zamanda bu liderliğine dizüstü bilgisayar kategorisinde de %27.9’luk pazar payı ile devam ediyor. Bu kapsamda IDC’nin ilk 6 ay sonuçlarına bakıldığında Lenovo, 2018 yılının ilk 6 ayında IDC rakamlarına göre PC pazarında %25.1’lik payı ile zirvedeki yerini koruyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Zula ve Galatasaray’dan Büyük İş Birliği

Buğra Noyan

Eski Telefonunu Getir, Yeniyi Götür Kampanyası Başladı!

Buğra Noyan

Kuru Mama mı? Yaş Mama mı? Kediler için Hangisi Gerekli?

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.