League of Legends Yenilenecek Olan Irelia İncelemesi

League of Legends oyununda yenilenen ve PBE sunucusunda oyunculara sunulan karakteri sizler için inceliyoruz.

League of Legends resmi sitesi üzerinden İrelia tanıtımı ile incelememize başlayalım.

Deniz gibi sakin ve fırtına kadar acımasız. Halkının kadim dansları üzerine eğitilmiş ve kendini Ionia’nın savunmasına adamış biri olan Irelia, sanatını savaş için yeniden tasarladı. Zarif hareketleriyle ölümcül bıçaklarını havada asılı tutan Bıçakların Dansı, vatanını fethetmek isteyen bütün düşmanları lime lime ediyor.

Yetenekler

League of Legends Yenilenecek Olan Irelia İncelemesi Pasif: IONIA AZMİ

Rakiplere yetenek isabet ettirmek birkaç saniyeliğine Irelia’ya Ionia Azmi yükleri kazandırır. Bir yetenek birden fazla şampiyona isabet ettirildiğinde birden fazla yük toplanır ve normal saldırılar yüklerin süresini uzatır. Her bir yük normal saldırılarına ilave büyü hasarı ekler. Azami yük sayısına ulaştığında bu ilave hasar kalkanlara karşı artar ve Irelia ayrıca saldırı hızı kazanır.


League of Legends Yenilenecek Olan Irelia İncelemesi Q: UÇARBIÇAK

Irelia bir hedefe doğru atılarak fiziksel hasar verir (hedef minyon veya canavarsa bu hasar artar), isabet etkilerini uygular ve az miktarda iyileşir.

Eğer hedef işaretliyse veya Uçarbıçak tarafından katledilirse, yeteneğin bekleme süresi sona erer.


League of Legends Yenilenecek Olan Irelia İncelemesi W: DİRENİŞ DANSI

İlk Kullanım: Irelia bıçaklarına güç vermeye başlayarak hareket ve saldırı yapamaz hale gelir ama kısa süreliğine gelen hasarı önemli ölçüde azaltır. Bu yoğunlaşma engellenemez.

İkinci Kullanım: Irelia bıçaklarıyla saldırarak düz bir hat üzerinde fiziksel hasar verir. İrelia ne kadar güç toplarsa hasarı da o kadar artar.


League of Legends Yenilenecek Olan Irelia İncelemesi E: ÖLÜMCÜL AHENK

Irelia belli bir noktaya bıçak fırlatır ve Ölümcül Ahenkyeteneğini yeniden kullanarak farklı bir noktaya bir bıçak daha fırlatabilir. Ardından bıçaklar birbirine doğru uçarak çapraz ateşte kalmış rakiplere büyü hasarı verir ve onları sersemletir. Ölümcül Ahenk ayrıca şampiyonları ve büyük canavarları birkaç saniyeliğine işaretler.


League of Legends Yenilenecek Olan Irelia İncelemesi R: KESKİN HAPİS

Irelia bıçaklarının bütün gücünü bir hat üzerinde serbest bırakır. Keskin Hapis bir rakip şampiyona isabet ederse kenarlara doğru açılarak hasar verir, isabet ettikleri şampiyonlarla büyük canavarları işaretler ve birkaç saniye süren bir bariyer oluşturur. Bıçaklardan oluşan duvar büyü hasarı verir ve içinden geçen rakip şampiyonları büyük ölçüde yavaşlatır. Ayrıca onları birkaç saniyeliğine silahsız bırakarak normal saldırı yapmalarını engeller.

Ve kısa bir oynanış videosu

Kısa özet

Uzun lafın kısası Irelia artık girmiş olduğu çatışmalardan sersemletme ile çıkabilecek, uçup kaçacak. Swain gibi şampiyonlara karşı güçlü olacağını düşünüyorum ama Lucian gibi şampiyonlara karşı halen daha solo top gibi koridorlarda ezilecektir.

Göz atın:   Ücretsiz Assasin's Creed Fırsatını Kaçırmayın!
Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu