League of Legends Yeni Sezon Yükselme Ligi Değişti

Dünyada oyuncu kitlesi en fazla oyunlardan biride MOBA türü olan League of Legends oyunu olduğu kesin.

League of Legends‘te yeni sezonda bazı değişiklikler söz konusu. Dünyada en çok oynanan MOBA oyunlarının başını çeken League of Legends, e-Spor yönünde bir kaç değişikliğe gidileceğini ve bu değişikliklerin daha adil  ve daha zevkli maçlar sunacağını belirtildi.

Geçen yıllarda yükselme liginin Riot Games ofisinde oynanmaması adil bir oyun ortamı sağlamıyordu bunun düzeltilmesi için alınan karar bu sene uygulanacak yükselme ligi maçları artık Riot Games ofisinde oynanacak ve bütün oyuncular eşit şartlarda ve daha profesyonel ortamda yeteneklerini sergileyecekler. Popüler oyunlar arasında yer almasıyla birlikte oyuna gelen yenilikleri de dört gözle takip eden bir oyuncu kitlesi mevcut.

https://teknodiot.com/riot-gamesten-yeni-oyun-geliyor-3766.html

Alınan bazı kararlara göre her takıma altyapısından 1 oyuncu alma zorunluluğu getirildi. yenilenme ile yükselme ligi de profesyonel bir lig oldu diyebiliriz. Yükselme liginde 6 Şampiyonlar Liginde ise 8 takım olarak daha canlı bir ligle karşılaşacağız.

Yükselme liginde olacak olan 6 takımın 3’ü Geçtiğimiz 2017 sezonunun Şampiyonlar liginde oynayan takımlar olacak diğer 3 takım ise yapılan 4 eleme ile seçilecek bu eleme maçları şu tarihlerde olacak ;

League of Legends Yeni Sezon Yükselme Ligi Değişti League of Legends Yeni Sezon Yükselme Ligi Değişti

TURNUVAYA KATILIM ŞARTLARI

  1. Turnuvaya katılacak olan oyuncuların hesapları Platin 5. Küme üstü olması gerekiyor.
  2. Takımlarda maksimum 2 yabancı oyuncu olabilir.
  3. Turnuva kayıtları Riot Turnuva Platformu üzerinden yapılıyor.
  4. Oyuncuların 17 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir ya da doğum tarihinin 11 Haziran 2001 ve öncesi olması gerekmektedir.
  5. Her hafta sonunda ilk 8 takıma puan verilecek.
  6. Her takımın 1 yedek oyuncusu bulunacak.
Göz atın:   Çerçevesiz Apple Ürünleri Nasıl Olurdu?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu