League of Legends Ekibi Ceza Aldı

Latin Amerika League of Legends ekipleri arasında bugüne kadar büyük başarılar elde eden Lyon Gaming, ceza aldı.

Meksika menşeli e-spor ekibi, yasal olarak başka birine ait olan marka ismiyle logoyu kullandığı gerekçesiyle ligden men edildi. Olayı fark eden yapımcı firma Riot Games, kulübe 12.500 dolar ceza verirken aynı zamanda hemen yeniden yapılanıp ismini değiştirmesini istedi.

Latin Amerika Kuzey Ligi’ne üç yıl önce giren Lyon Gaming, o tarihten beri kendilerine ait olmayan bir markayla mücadele ediyordu. Ekibin sahibi Carlos Gibran Gosain, Riot Games’le yaptığı sözleşmede marka haklarının kendisine ait olduğunu söylerken, yaşananlar ise böyle olmadığını ortaya çıkardı.

https://teknodiot.com/3-yilimiza-ozel-cekilis-4959.html

Ceza Geçici: Ekip Kaldığı Yerden Devam Edebilecek

Konuya dair Riot Games de bir açıklama yaparken, kendilerine resmiyeti kanıtlayan herhangi bir belge gelmediğini ve League of Legends kuralları ihlal edildiği için de ceza verildiğini dile getirdi. Hem ceza, hem de yeniden kurulum isteği Lyon tarafından kabul edilirken, 2018 sezonundakaldıkları yerden devam etmeleri bekleniyor.

Riot Games, bunun dışında ekstra bir ceza ise vermedi. Yani ekip sezon arası dönemde transferyapıp tekrar lige devam edebilecek. Lyon Gaming, Dünya Şampiyonası’na Latin Amerika liginden katılan ilk ekip olurken, eleme aşamasında Cloud9’a karşı maçı kaybederek elenmişlerdi.

https://teknodiot.com/n11-yeni-volkswagen-golf-satiyor-5041.html

Kaynak: TT

Göz atın:   VFŞL’de Lig Aşaması Sona Erdi
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu