League of Legends Ekibi Ceza Aldı - TeknoDiot.com

League of Legends Ekibi Ceza Aldı

Abone Ol 

Latin Amerika League of Legends ekipleri arasında bugüne kadar büyük başarılar elde eden Lyon Gaming, ceza aldı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Meksika menşeli e-spor ekibi, yasal olarak başka birine ait olan marka ismiyle logoyu kullandığı gerekçesiyle ligden men edildi. Olayı fark eden yapımcı firma Riot Games, kulübe 12.500 dolar ceza verirken aynı zamanda hemen yeniden yapılanıp ismini değiştirmesini istedi.

Latin Amerika Kuzey Ligi’ne üç yıl önce giren Lyon Gaming, o tarihten beri kendilerine ait olmayan bir markayla mücadele ediyordu. Ekibin sahibi Carlos Gibran Gosain, Riot Games’le yaptığı sözleşmede marka haklarının kendisine ait olduğunu söylerken, yaşananlar ise böyle olmadığını ortaya çıkardı.

https://teknodiot.com/3-yilimiza-ozel-cekilis-4959.html

Ceza Geçici: Ekip Kaldığı Yerden Devam Edebilecek

Konuya dair Riot Games de bir açıklama yaparken, kendilerine resmiyeti kanıtlayan herhangi bir belge gelmediğini ve League of Legends kuralları ihlal edildiği için de ceza verildiğini dile getirdi. Hem ceza, hem de yeniden kurulum isteği Lyon tarafından kabul edilirken, 2018 sezonundakaldıkları yerden devam etmeleri bekleniyor.

Riot Games, bunun dışında ekstra bir ceza ise vermedi. Yani ekip sezon arası dönemde transferyapıp tekrar lige devam edebilecek. Lyon Gaming, Dünya Şampiyonası’na Latin Amerika liginden katılan ilk ekip olurken, eleme aşamasında Cloud9’a karşı maçı kaybederek elenmişlerdi.

https://teknodiot.com/n11-yeni-volkswagen-golf-satiyor-5041.html

Kaynak: TT

Göz atın:   Oyunculara Müjde: Ubisoft, Assassin’s Creed 2'yi Ücretsiz Yaptı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!