Kripto Paralarda Sert Düşüş Yaşanıyor

Dünyanın en büyük arama motoru ve dijital reklam platformu Google’dan gelen dijital para reklamlarını yasaklayacak haberi kripto para borsasında bomba etkisi yarattı. Market hacminde ilk beşte olan paraların tümü yaklaşık %20 seviyelerinde bir düşüş yaşadı.

Piyasalardan gelen haberlere göre 17 mart sabahı Bitcon’de sert bir düşüş yaşandı. Bitcoin fiyatı 8.000 dolar seviyelerine kadar düştü. Düşüşün en büyük etkeni Google tarafından gelen reklam yasağı oldu.

[ilgiliicerik icerik_id=”13643″]

Google’ın Borsadaki Etkisi

Dünyanın en büyük dijital reklam platformu olan Google, haziran ayı itibariyle kripto paraları hiçbir şekilde reklamlamayacağını, reklam alımlarını da durduracağını duyurdu. Şirket kararın arkasındaki neden konusunda yatırımcıların güvenilir olmayan borsalara paralarını kaptırmalarının önünü almak. Şeklinde duyurdu.

Kripto Paralarda Sert Düşüş Yaşanıyor

Google tarafından gelen bu açıklama 24 saat içerisinde kripto para hacminde 65 milyar dolarlık bir erimeye neden oldu. Bitcon’in sert düşüşleri diğer alt coinlerin de değerlerinin düşmesine neden oldu. Ethereum günlük %4 oranında düşüşler yaşamaya başladı. Şuan ise 600 dolar seviyelerinin altını gördü.

Bitcoin Yükselişe Geçecek mi?

19-20 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan G20 toplantılarında ülkelerin maliye bakanları ve merkez bankaları bir araya gelip kripto paraları masaya yatıracak. Dijital paralarla alakalı ana başlıklar kripto paraların finansal sistemler üzerindeki etkisi,  kripto paralar ile kara para aklanması. G20’den çıkacak haberler Bitcoin’in düşmesine veya birden yükselmesine neden olabilir. Toplantıdan çıkacak olan olumlu haberler kripto paraların market hacminin tekrar değerlenmesine yol açacaktır.

Göz atın:   Şuana Kadar Çalınan Kripto Para Yaklaşık 5 Milyar Dolar Değerinde

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu