TeknoDiot
     
     
     

Kredi Başvurusu Reddedilirse Yapılması Gerekenler

Kredi Başvurusu Reddedilirse Yapılması Gerekenler

Kredi Başvurusu Reddedilirse Yapılması Gerekenler

Kredi kartı kullanıcıların penceresinden bakıldığında, kredi başvurusu reddedilme durumu bir takım soruları da beraberinde getirmektedir. Yaptığınız başvuru reddedilirse, farklı bir bankadan kredi alma durumunuz nedir ya da kredi başvurunuzun reddedilmemesi adına yapmanız gereken şeyler nelerdir gibi sorulara cevap arayışı içerisine girebilirsiniz. Kimi zaman eksik ya da yanlış bilgilendirme kredi başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilmektedir. Sürecin tam olarak bilinmemesi de kişilerde kızgınlığa neden olabiliyor. Bu konuda dikkat etmeniz gerekenlere bakacak olursak;

  1. Gerçekçi Olmalısınız

Bankaların tamamen kâr amaçlı kurumlar olduğunu bilmeniz gerekir. Banka ve tüketici arasındaki ilişki tamamen ticaridir ve bankalar kredi vermeden önce kâr ya da risk durumunu araştırır. Kredi başvurusu yapan bireyler de böyle düşünmelidir ve duygusallıktan uzak olmalıdır. Kullanıcılar istediği bankayı tercih edebilir.

  1. Kredi Veremeyen Banka, Sizin Kadar Üzülebilir

Bankaların kredi verme isteklerini gerek uygulanan reklamlardan, gerekse bu iş için harcadığı ödeneklerden görebiliyoruz. Kredi reklamları için birçok kurumla anlaşan bankalar, tüketicisine kredi imkânı tanıyamayınca en az tüketici kadar üzülmektedir. Kredinizin neden onaylanmadığın araştırarak bir sonraki döneme kadar neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Kredi alamamanın nedenleri arasında ilk sırada kredi notu istenilen seviyede olmamasıdır. Günümüzde kredi notu sorgulama yapan birçok internet sitesi de bulunmaktadır.

  1. Gelir Düzeyinizin İstenilen Seviyede Olmaması

Kredi talep ettiğiniz bankadan gelir düzeyinizle ilgili red cevabı almanız durumunda, ek gelirleriniz bankaya sunabilirsiniz. İstenilen seviyede olup olmadığınızı öğrenmek için kredi notu öğrenme işlemini yapmalısınız. Bu işlemi kredi notu hesaplama araçları ile gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Geçmişte Yaşanılan Sorunlar

İcra takibi, ödenmemiş senet gibi durumlar bankalardan kredi almanızı zorlaştırabilir. Bunun yanında kredi kartlarınızın sadece asgari ödemelerini sağlamanız da, sizi bankanın gözünde küçük düşürebilir ve kredi talebiniz onaylanmayabilir.

  1. Banka Seçim Özgürlüğü

Eğer aynı bankaya yaptığınız kredi talepleri sürekli olumsuz sonuçlanıyorsa, başka bankalarla da iletişime geçerek uygun kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Çünkü her bankanın kredi politikaları farklıdır. Bir bankanın riskli gördüğü bir durumu öteki banka risk olarak görmeyebilir.

Kredi başvurunuzun reddedildiği durumlarda, yukarıdaki tavsiyeleri uygulamaya çalışarak kendinize uygun banka ile anlaşabilir ve almak istediğiniz krediyi talep edebilirsiniz. Günümüzde gelir beyanı ile birçok banka, kredi taleplerini karşılar ve müşterilerine olumlu yanıt verir.

https://www.kredinotusorgulama.co

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Adana Araç Kiralama Deneyimi

TeknoDiot Bey

Android Telefonunuza Uygulama ve Oyun İndirmenin Kolay Yolu

Uğur Aydemir

Maltepe’de Güvenilir Baymak Servisi

TeknoDiot Bey

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.