Koineks’in Dünyaya Açılıyor! Yeni İsmi Thodex - TeknoDiot.com

Koineks’in Dünyaya Açılıyor! Yeni İsmi Thodex

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Yerli kripto para borsası Koineks, Türkiye’de ilk olan yenilikleri getirdiği ve başarıyla geçen üç yılın ardından, daha büyük bir meydan okumaya hazırlanıyor.

Büyük bir dönüşüm geçiren platform, yeni adı Thodex ile artık dünyaya açılmak için gün sayıyor.

2017 yılında kurulan Türk kripto para borsası Koineks, kısa zamanda aldığı kayda değer mesafeyle çok sayıda yatırımcıya ulaştı. Kuruluşuyla birlikte, Türkiye’de 5 farklı kripto para birimini aynı anda listeleyen ilk kripto para borsası olan Koineks, listelediği dijital para birimi sayısını zamanla 18’e çıkarmayı da başardı. Borsanın Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’sini İstanbul’un merkezi bir noktasında kurmasıyla birlikte, başarılarını bir yenisini daha ekledi.

ABD’den aldığı FinCen MSB lisansıyla tüm dünyada işlem yapılabilecek bir yapıya kavuşacak platformda hem mevcut hem de yeni kullanıcıları birçok fırsat bekliyor. Bunlardan başlıcaları; kullanıcıların kazancını artıracak afilliate ortaklık programı, 20’den fazla kripto para biriminden oluşan liste ve kredi kartıyla kripto para alma imkânı olarak öne çıkıyor. Yepyeni bir arayüzle gelecek ve kripto para yatırımcılarını en düşük komisyon oranlarından yararlandıracak Thodex aynı zamanda; her yerde ve zamanda işlem kolaylığı sağlayan mobil uygulamasıyla ve 7 gün 24 saat boyunca aktif müşteri destek ekibiyle de alanında fark yaratacak.

Koineks’in Türkiye’den Dünyaya Açılan Penceresi: Thodex

ABD’deki kripto para piyasasına açılma kararı alan ve böylece küresel ölçekte hizmet verecek olan platformun yaşadığı büyük değişimi, CEO Faruk Fatih Özer şu sözlerle yorumluyor: “Koineks olarak, sadece üç yılda uzun bir yol aldık ve çok önemli bir deneyim elde ettik.

Bunları yaparken de bizi tercih eden yatırımcılara daima kaliteli hizmet vermeyi başardık. Şimdi tüm dünyadan kullanıcıların işlem yapabileceği bir borsa olma yolundayız. Bunun sadece bizim için değil, Türkiye için de büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye’den ilk kez bir kripto para borsası küresel ölçekte faaliyet gösterecek. Kaldı ki bunu ABD gibi son derece büyük ve keskin rekabetin hüküm sürdüğü bir pazara girerek gerçekleştireceğiz. Bu konudaki cesur tavrımızda hem bize yıllardır güvenen müşterilerimizin hem de her birimiyle sürece katkıda bulunan deneyimli takım arkadaşlarımızın payı var.”

Logitech G Çekiliş

Özer, kripto para borsasındaki isim değişikliğini de bu değişim çerçevesinde kararlaştırdıklarını belirtti. Artık yalnızca Türkiye’deki yatırımcılarla sınırlı kalmayıp yurt dışından yatırımcıların da işlem yapacağı platformun başlattığı yenilenme sürecini yansıtacak Thodex sözcüğü de bu doğrultuda seçilmiş. Koineks CEO’su bu noktada; kolay akılda kalabilecek, yazım açısından uluslararası toplumun kolayca benimseyebileceği ve dünyadaki diğer kripto para borsalarıyla karıştırılmasını önleyecek özgünlükte ve terminolojik anlam taşımayan bir isim olarak Thodex’i tercih ettiklerinin altını çizdi.

Bunun yanında, değişen yapının mevcut Koineks kullanıcılarının üyelik bilgilerinde herhangi bir değişiklik oluşturmayacağı vurgulandı. Süreçle ilgili yeni gelişmelerin ise Thodex Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedin hesaplarından paylaşılacağı aktarıldı.

CEO Faruk Fatih Özer bu noktada, sosyal medya hesaplarında kullanacakları #thodex hashtag’i ile birlikte kullanıcılara kulak vereceklerini kaydetti ve onları bu değişimin en önemli parçası olmaya davet etti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

5 Yorum

  1. Gerçekten büyük dönüşüm, dünyaya açılması da öyle. Üye olduğum borsa kendini geliştirince daha bi seviniyorum. Mesela mobil uygulama öncesi kazanıyordum ama şimdi anlık hareket var.

  2. Teknodiot ekibini tebrik ederim, faydalı bir yazı olmuş. Borsa kendini mecralarda duyurdu burda da yer alması sevindirdi. Borsayı bende kullanmaktayım ve ripple grafikleri ve piyasa değerlerini anlık takip etmek için kullanıyorum. Başarılı bir borsa.

  3. Koineks’in dünyaya açılması markayı da değiştirmeleri hepsi önemli gelişme ve gurur verici.

  4. Güzel haber, Koineks’in dünyaya açılması, sadece Türkiye’de sınırlı kalmamaları büyük bir olay.

  5. Thodex’in attığı mail ile haberdar oldum, Thodex ismi yaratıcı ve güzel bir isim olmuş. Gelen değişimler de çok iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu