Kinguin ve Crytek İşbirliği!

Ünlü oyun geliştiricisi Crytek’ den oyunlarını direkt olarak oyunlara sunmak için büyük bir adım.

Büyük bir dijital oyun marketi olan Kinguin, Crytek ile anlaştığını duyurdu. Yapılan bu anlaşmaya göre Crytek, Kinguin.net adresinde kendi oyunlarının resmi satıcısı olacak ve fiyatlandırmayı kendi belirleyecek.

Bu anlaşma Kinguin açısından önemli anlaşma çünkü Crytek başarısıyla dünya çapında tanınan bir stüdyo ve Kinguin de resmi mağaza açan ilk geliştirici oldu. Crytek tarafında ise geliştirdiği oyunları hem platformun 6.5 milyon oyuncusuna doğrudan sunma hemde fiyatlandırmayı tek başına belirleme imkânını elde etmiş oldu.

[ilgiliicerik icerik_id=”13625″]

Kinguin ve Crytek İşbirliği! Bilgisayar Haberleri Oyun Haberleri Sektörel Haberler

Kinguin’ in kurucusu ve CEO’ su olan “Viktor Wanli” Crytek ile yapılan bu anlaşma ile ilgili söyle konuştu;

“Kinguin’de daima oyun geliştiricilerinin kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefledik. Crytek gibi saygın bir stüdyonun da Kinguin’e katılması bu amacımızı gerçekleştirdiğimizin bir simgesi. Bu şartların diğer büyük geliştiriciler için de uygun olduğunun bir işareti. Kinguin’in kapılarının bizimle çalışmak isteyen tüm geliştiricilere açık olduğunu belirtmek istiyorum.”


Etiketler

Adil Anıl Öktem

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunuyum. Teknoloji ve oyunlara fazlasıyla ilgili ayrıca yazmayı seven biriyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı