TeknoDiot.com
   
   

Kim Olduğu Bilinmeyen Kişi 394 Milyon TL’lik Bitcoin Dağıtıyor!

Kim Olduğu Bilinmeyen Kişi 394 Milyon TL'lik Bitcoin Dağıtıyor!

Son günlerde bir hayli fazla yükselmesiyle dikkat çeken Bitcoin, hem dünya devletlerinin hem de özel şirketlerin ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Büyük devletlerin de yakından takip ettiği Bitcoin için bugüne kadar yaşanmış oldukça garip bir olay yaşandı. Dünyaca ünlü forum sitesi Reddit üzerinden bir konu paylaşıp açıklama yapan kimliği belirsiz bir üye, yardım kuruluşlarına milyonlarca TL’lik Bitcoin dağıtacağını açıkladı.

Bu açıklamadan sonra ise deyim yerindeyse forumun Bitcoin bölümü karıştı. Bütün üyelerin dikkatini çekmesinden yana haliyle yöneticilerin de dikkatini çekti. Lakin henüz adı sanı belli olmayan bu kişinin bilgilerine Reddit forum yöneticileri de ulaşamamış durumdalar.

Kim Olduğu Bilinmeyen Kişi 394 Milyon TL'lik Bitcoin Dağıtıyor!

Konu üzerinden açıklama yapan bu gizemli şahıs, bir yatırımcı olduğunu ve elindeki 5057 adet Bitcoin’i yani 394 milyon 344 bin 890 TL’yi yardıma ihtiyacı olan kişilere bağışlayacağını söyledi. Pineappel Fund adı verdiği bir sistem de geliştiren bu yatırımcı, ilk başta yardım kuruluşları olmak üzere dünya genelinde bütün yardıma ihtiyacı olanlara bu sistem üzerinden bağış Bitcoin göndereceğini belirtti.

Forum üzerindeki beyaz şapkalı hackerlar (iyi niyetli bilgisayar korsanları) bile devreye girerek bu gizemli şahsı araştırmaya başlamışlar. Fakat herhangi ne bilgiye ne de bir imzaya ulaşamamışlar. Bu kadar gizemli olunca haliyle bu şahıs dikkatleri daha da çekmiş durumda. Bakalım bu kişi ortaya çıkacak mı bekleyip göreceğiz.

Kaynak: MK

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.