TeknoDiot.com
   
     

Kilit Ekranında Reklam Gösteren Uygulamalara Yasak!

Kilit Ekranında Reklam Gösteren Uygulamalara Yasak! Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Google Play Store Kilit Ekranında Reklam Gösteren Uygulamaları Kaldırıyor mu? Konunun detayları hemen aşağıda yer alıyor.

Google, Play Store politikalarını yenilendi. Politika yeniliği sayesinde artık telefonunuza indirdiğiniz herhangi bir program kilit ekranınızda gösterdiği reklamlar tamamen yasaklanacak.

Kilit ekranında örnek olarak çıkan uygulamalar Launcher’lar iPhone, Samsung gibi markaların akıllı telefonlarında özel temalar özellikler oluyor bunu fırsat bilen program yapımcıları örnek iPhone X temasının birebir aynısını yapmakta ve kilit ekranına ayarlar kısmına ve bir çok yere reklam koymakta bundan çok bunalan  kullanıcılar  pek çok şikayet üzerinde bulundu Google politikası değişmesi sayesi ile artık programların kilit ekranına zorunlu bir şekilde reklam gösterimi yasaklandı. Bu durum pek çok kişiyi  rahatlatacağını düşünüyorum. en kısa sürede telefonunuzda Launcher var ise yakında kilit ekranınızda çıkan reklamların kalkacağını temenni ederim.