«
Kedi Mamaları Özellikleri Sponsorlu

Kediler ırklarına, yaşlarına göre farklı kedi mamaları tercih ederler. Kediniz için en ideal mamayı almak için bir veteriner hekime danışmanız kediniz için daha güvenilir olacaktır.

Kedi mamalarının besin değerlerinde yağ oranı az, protein oranı fazladır. Kediler genel olarak yağlı mamaları sevseler de bu mamaların sürekli tüketimi onların obezite sorunu ile karşı karşıya kalmalarına neden olacağından çok tercih edilmemektedir. Kedi mamaları genel olarak; yaşlı kedi mamaları, yavru kedi mamaları, yetişkin kedi mamaları olarak üretilir ve satılırlar. Veteriner hekimlerden aynı zamanda kedinizin beslenme düzeni hakkında da bilgi alabilirsiniz. Yavru kedilerin beslenmesi çok önemlidir bu yüzden kediniz için iyi bir mama tercih etmelisiniz. Kedinizde mama değişikliği yapacaksanız bu işlemi yeni mamanın miktarını arttırırken, eski mamanın miktarını azaltarak yapmanız gerekmektedir. Bu kedinizin sağlığı ve yeni mamaya alışabilmesi için gerekli yollardan biridir.

Kedi Taşıma Sırt Çantası Sayesinde Rahatlık
Kedi sahibi olanlar kedilerini taşımak için en ideal olan taşıma çantasının kedi taşıma sırt çantası olduğunu bilirler. Bu çantalar ile kediniz ile seyahatlere ve dışarıda gezmeye rahatlıkla çıkabilirsiniz. Sırtta taşındığı için kolunuza veya elinize kendi çantanızı da almak mümkün olmaktadır. Kedi taşırken konfor da arayanlar sırt çantalarını tercih edebilirler. Bir sırt çantasının içine birden fazla kedi koymamaya özen gösteriniz veya birbiri ile çok iyi anlaşan iki kedi koyabilirsiniz. Kedinizi yanınızda taşıdığınız için aklınızda bu şekilde kedinizde kalmayacaktır.

Kedi Tasması Önemlidir
Kedi tasması alırken kedinizin boynunu rahatsız etmeyecek şekilde yumuşak yapıya sahip bir kedi tasma çeşidine yönelmeniz gerekir. Kedilerin boyun bölgeleri çok hassastır bu yüzden boynunu acıtmayacak bir tasma almalısınız. Kedinizin tasmasını seçtikten sonra tasmasına evinizin adres bilgilerini koyabilir böylece kediniz kaybolduğundan sizler ile kolay bir şekilde iletişime geçilebilir. Bazı kedi tasmalarında doğal bitkilerden üretilen yapısı gereği hoş bir koku bulunmaktadır. Bu koku sayesinde kediniz dışarıdan gelecek herhangi bir böcek, kene, haşere tehlikesine karşı güvenli olacaktır. Kedi mamasına verdiğiniz önemi kedi tasması seçerken de kullanmanız gerekmektedir.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *