TeknoDiot
     
     
     

Kartlı Kilit

Kartlı Kilit

Günümüzde kişi ve kurumlar güvenliklerini sağlamak için birçok yola başvurabilmektedir. Kapı güvenliğini sağlamak için en ucuz ve en etkili yollar arasında yer alan elektrikli kilitler kendilerini tetikleyen cihazlar yardımı ile çalışmaktadır. Bu tetikleyen cihazlar ise kart okuyucu, parmak izi okuyucu ya da yüz tanıma cihazları olabilmektedir. Elektrikli kilit seçenekleri ev, otel ve şirket kapılarında ya da camdan oluşan kapılarda kullanılabilmektedir. Standart kapı kilitlerinden çok daha güvenli olan bu elektrikli kilitler kullanışlı olmalarının yanı sıra oldukça dayanıklıdır.

Elektrikli kilitlerin özellikleri ve voltajları kartlı kilit çalışma mantıklarına ya da kullanıldıkları alana göre değişiklik gösterebilmektedir. Kuru kontak ile çalışan bu elektrikli kilitler mıknatıs özellikleri taşıdıkları için 500 kilograma kadar ağırlık taşıyabilmektedir. Cam kapılarda kullanılan kilitler ise 12 volt ile çalışabilmektedir. Yani her kapı modeli için ayrı kilit modelleri mevcuttur.

Elektrikli kilitlerin en büyük avantajlarından bir tanesi de yangın, sel ve diğer doğal afet durumlarında kapıları serbest bırakmasıdır. Ayrıca elektrikli kilitlerin bilgisayarlara bağlanması da mümkündür. Bu sayede giriş çıkışların kontrolü ve düzeni kolayca sağlanabilmektedir. Bu kontroller uzaktan da yapılabilmekte ve istenen kartlı kilit fiyatı her dakika online olunabilmektedir. Elektrikli kilitlerin bağlı olduğu cihazlar sayesinde kapıların ne kadar süre açık kalacağı da belirlenebilmektedir.

Elektrikli kilit karşılığı olarak güvenlik kelimesinin kullanılması doğru olacaktır. Bu kilitler sayesinde istenen her alanda kapı güvenliğini sağlamak ve huzur içinde yaşamak mümkün olacaktır. Sizler de ister eviniz ister başka bir alan için bu elektrikli kilitleri kullanabilir ve istediğiniz güvenliği sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu elektrikli kilitleri parmak izi ya da kart okuyucu cihazlar ile birlikte de kullanabilir ve güvenliğinizi çok daha sıkı ve etkili bir hale getirebilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


İzmir’in Televizyon Servisi

TeknoDiot Bey

Android Cihazları İşlevsel Hale Getirin!

Buğra Noyan

Dövizdeki İniş ve Çıkışları Fırsata Çeviren Hackerlar!

TeknoDiot Bey

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.