TeknoDiot.com
   
     

Karşınızda Google’ın Yeni İşletim Sistemi!

Karşınızda Google'ın Yeni İşletim Sistemi! Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Dünyanın en büyük teknoloji ve yazılım şirketleri arasında yer alan Google’ın yeni nesil işletim sistemi Android’in yanına birde başka işletim sistemi mi geliyor? Google’dan Fuchsia geliyor.

Google, en tanınmış iki işletim sistemi olan Chrome OS ve Android OS işletim sistemi ile yoluna devam ederken uzun zamandır üstünde çalıştığı bir başka işletim sistemi varmış. Google’ın popüler işletim sistemi Android’e bir kardeş daha geliyor. Google’ın yeni işletim sistemi “Fuchsia” adıyla karşımıza çıkıyor. Android’in mühendislik sorumlusu Dave Burke bunu “erken aşama deneysel bir proje” olarak nitelendirdiğinde, Google Fuchsia’nın varlığını kabul etmiş oldu. Onu OS statüsüne getiren şey, bazı kişilerin Google’ın kendi Pixelbook’unda kodu çalıştırmasına ve bir çalışma sistemi başlatmasına izin veren son gelişmesidir.

Galaxy J8 (2018) Özellikleri Sızdırıldı!

Fuchsia’yı Chrome OS ve Android’den gerçekten ayıran şey, Linux’a değil, Zirkon adlı yeni bir çekirdeğin temelini oluşuyor. Linux Android’de kullanılıyor ve açık kaynak kodlu olması da artı bir durumda tabi ki. İşte Google’ın yeni işletim sistemi Fuchsia’dan yayınlanan görseller. Fuchsia hakkında bilgiler ve detaylar geldikçe sizlere aktaracağız.
Karşınızda Google'ın Yeni İşletim Sistemi! Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri