Maraş'ta Şarjdaki Telefon Bomba Gibi Patladı

Kahramanmaraş’ta Şarjdaki Telefon Bomba Gibi Patladı

Abone Ol 

Büyük telefon ve teknoloji üreticilerinin batarya ile ilgili çalışmaları hiç şüphesiz işe yarıyor fakat kullanılanyan sanayi bataryalar ve aynı zamanda orijinal olmayan şarj kabloları yüzünden pek çok telefon patlamayla birlikte kullanıcılara zarar verebiliyor. Geçtiğimiz gün Kahramanmaraş’ta meydana gelen patlamada herhangi bir yaralanan olmazken patlamayla birlikte çıkan yangında maddi zarar oluştu.

Maraş’ın Andırın ilçesinde Ahmet Cirit’in başına gelen olaya göre, Cirin önce telefonunu şarja taktı. Kısa süre içerisinde adeta bomba gibi patlayan telefon aynı zamanda bulunduğu odada yangına neden oldu. Yangını çok büyümeden söndüren Cirit’in evinde büyük derecede hasar oluştu. Hatta evdeki maddi kayıptan dolayı Ahmet Cirit’in eşi Hatice Cirit sinir krizi geçirerek fenalaştı.

Kahramanmaraş'ta Şarjdaki Telefon Bomba Gibi Patladı

Olay yerine gelen jandarma ve itfaiye ekipleri tüm kontrolleri sağlarken telefonun tam olarak neden patladığı belli değil. Ancak telefon sahibi Ahmet Cirit ve yetkililer orijinal olmayan bataryadan şüpheleniyorlar. Konu hakkında Cirit “sanırım telefonun bataryası patladı” ifadesini kullandı.

[ilgiliicerik icerik_id=”15685″]

Kaynak

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu